Jõevähi püügiload said otsa kahe päevaga (1)

1. juulil alustas keskkonnaamet jõevähi püügilubade taotluste väljastamist. Saarte Hääle andmetel olid elektroonilised kalastuskaardi saamise taotlused juba sama päeva pärastlõunaks täidetud ning ka keskkonnaameti Saaremaa kontoris kohapeal oli taotluste nõudlus märkimisväärselt suur.

“Väga kiiresti said taotlused otsa. Täna hommikul said veel viimased soovijad kontoris koha peal kalastuskaarti taotleda,” ütles eile Saarte Häälele keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni vee-elustiku spetsialist Märt Kesküla.

Sel aastal oli Saare maakonnale eraldatud püügivahendite koguarv 1000 ehk kaks korda enam kui eelmisel aastal. Üks inimene saab kalastuskaardi püügiks Saare maakonna piires kuni viie vähipüügivahendiga ja kuni kolme ööpäeva jooksul. Üldjuhul taotlesidki inimesed kalastuskaarti viie püügivahendi peale, seega jagus lube umbes 200 inimesele.

Kalastuskaardi maksumus olenes soovitud püügikordade ja -vahendite arvust. Püügiloa eest tasutav summa saadakse püügikordade ja püügivahendite arvu korrutamisel. Saadud arv korrutatakse omakorda 2,55 euroga. Järelikult on maksimaalne summa, mille huvilised jõevähi püügiloa eest välja käima pidid, 38,25 eurot.

Kuna taotlusi vähipüügiloa saamiseks jõudsid täita vaid kõige nobedamad, on praeguseks teada juba hulk inimesi, kes nimekirjast välja jäid. Märt Kesküla ütles, et kõik püügilubade taotlused vaadatakse üle registreerimisjärjekorras ning kui inimene pole kümne päeva jooksul pärast püügiloa saamist seda välja ostnud, siis antakse võimalus neile, kes esialgsest püügilubade taotlejate nimekirjast välja jäid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 48 korda, sh täna 1)