Ligi 4000 elanikul tuli sõlmida uus prügiveoleping (4)

Ragn-Sells AS-i ärijuhi Agu Remmelga sõnul saatis firma Ida-Saaremaa valdade elanikele välja 3680 lepingut, kuid täpset arvu, kui paljudega praeguseks leping sõlmitud on, ta veel öelda ei osanud.

“Täpset statistikat sõlmitud lepingute arvu kohta me veel teinud ei ole, aga hinnanguliselt võib öelda, et allkirjastatud on ca 75–80 protsenti väljasaadetud lepingutest. Võib öelda, et elanikud on olnud väga usinad lepinguid sõlmima,” rääkis Agu Remmelg Saarte Häälele.

Ta märkis, et jäätmeseadusest tulenevalt ei vabasta lepingu sõlmimata jätmine kohustusest jäätmeveoga liituda. “Kliendid, kes ei anna neile saadetud graafiku alusel jäätmeid üle, saavad tühisõidu arve, olenemata sellest, kas leping on allkirjastatud või ei,” kinnitas ta.
Prügiveost vabastuse võib kohalik omavalitsus anda juhul, kui kinnistul asuvat hoonet ei kasutata. Orissaares on valla andmeil erinevaks perioodiks prügiveost vabastatud 37 kinnistut, mille hulgas on ka suvilad, mis suvel on siiski lepinguga liitunute hulgas.

Muhu kommunaalameti juhataja Arvo Vaga sõnul selgub Muhu vallas vabastatute täpne arv lähinädalatel, kuna taotlusi laekub pidevalt. “Muhus on väga palju suvilaid, millele soovitakse vabastust ajaks, mil kinnistut ei kasutata. Lisaks kaalume raskesti juurdepääsetavate kinnistute vabastamist ajaks, mil prügivedu ei ole võimalik,” selgitas Vaga.
Pöide vallavanema Jüri Linde sõnul hõlmab korraldatud jäätmevedu ca 62% valla majapidamistest ning jäätmeveost on hetkel vallavalitsuse korraldusega vabastatud 118 kinnistut.

Ida-Saaremaal kogutud jäätmed ladestatakse Paikre prügilasse mandril ja veetakse ka Kudjape jäätmejaama. “Mahud selguvad töö käigus ja ladestamise koha valime vastavalt otstarbekusele,” selgitas Agu Remmelg. Ärijuhi sõnul ollakse veendunud, et jäätmete otse mandrile vedamine on madalamate kulude ja väiksema keskkonnamõjuga.

“Kudjape jäätmejaam on Saaremaa vajaduste jaoks liiga kõrgete rajamis- ja opereerimiskuludega, mis kajastuvad ka hinnapoliitikas. Seetõttu ei ole selle jaama kasutamine täies mahus otstarbekas,” põhjendas ta. Samuti asub Kudjape Remmelga sõnul logistiliselt vales kohas. “Ida-Saaremaalt peaks jäätmed vedama lääne poole ja siis jälle tagasi ida poole,” selgitas ta.

Kohustuslik prügiveo sagedus on iga 84 päeva tagant kõigis valdades, välja arvatud Orissaare alevikus kui tiheasustusega alal, kus kohustuslik sagedus on 28 päeva. Ida-Saaremaa jäätmeveopiirkonna teenindaja leidmiseks korraldatud konkursi tulemusel alanes prügiveohind Ida-Saaremaa valdades sõltuvalt konteineri suurusest kuni 30 protsenti.


UUED PRÜGIVEOHINNAD IDA-SAAREMAAL

80 liitrit 3,52 eurot
140 liitrit 3,71 eurot
240 liitrit 5,69 eurot
600 liitrit 8,63 eurot
800 liitrit 10,93 eurot
1000 liitrit 11,50 eurot
1500 liitrit 18,92 eurot
2500 liitrit 33,87 eurot
3500 liitrit 44,74 eurot
4500 liitrit 54,96 eurot

Allikas: Ragn-Sells AS

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 44 korda, sh täna 1)