Korvpallurid said medali teisel lisaajal (1)

Korvpallurid said medali teisel lisaajal

TEGIJA: Mario Paiste käes oli võimalus võtta võit normaalajal, kuid vaatamata tehtud eksimustele oli tema osa võidus lisaajal väga suur. Raul Vinni

Saaremaa korvpallurid valisid finaali pääsemiseks kõige raskema tee. Rhodose vastu mängiti lausa kahe lisaajaga kohtumine, mis õnneks lõppes saarlaste võiduga.

Saarlaste kaotusest jäi puudu väga vähe. Mõned sekundid enne normaalaja lõppu mängu viigini viinud kolmese visanud kreeklased said uuesti palli ja saatsid selle teele ülevälja viskega, mis õnneks tabas vaid rõngast. Seis oli 86 : 86.

Kui normaalajast oli mängida veel 28 sekundit, sai Mario Paiste õiguse vabaviseteks. Mees viskas mõlemad mööda.
“Pinget sees ei olnud,” lükkas Paiste ümber arvamuse, et jalg hakkas värisema. Ta arvas, et asi oli lihtsalt ülekeskendumises. “Ma poleks julgenud oma kajutist välja tullagi,” muigab Paiste, mõeldes variandile, et saarlased oleksid mängu kaotanud.

Huvitav oli kohtumine ka selle poolest, et viimasel lisaajal mängisid kreeklased varumeesteta. Viis meest pingil olid kõik viie veaga mängust väljas. Neist päris mitmel oli kraes ka tehniline viga liigse suupruukimise eest. Ühes mängusituatsioonis sai üks Rhodose meeskonna liige kirja vea ja kohe selle otsa tehnilise vea suupruukimise eest ning kohtunikud määrasid tehnilise vea ka järgmisele kreeklasele, kes meeskonnakaaslase eest seisma tuli. Vabaviskejoonele astunud Indrek Õunpuul oli seega võimalus visata viis vabaviset.

Mario Paiste kiitis siiski Rhodose ühtset meeskonda. Tema sõnul polnud neil erilisi liidreid, vaid kui keegi kukkus pingile, oli sealt kohe samaväärne mees võtta.
Normaalaja lõpus publiku möödavisetega ohkama pannud ja lisaajal hea esitusega taas rõkkama pannud Paiste ütles oma mängu kohta, et see olevat olnud nii ja naa. “Palju lihtsaid vigu tuli,” märkis ta.
Saarlaste treener Enn Laanemäe ütles, et võit tuli meeskondliku mänguga. Samas oli ebaõnne, kas või need samad Paiste õnnetud vabavisked normaalaja lõpus.

“Aga ju see oli ette nähtud, et nii pikale läheb. Vennad olid siiski tublid, et tõid võidu ära. Jääda lisaajal kaotusseisu ja tuua võit ära..,“ avaldas Laanemäe tunnustust. Ta märkis, et vastupidiselt kreeklastele püüdsid saarlased just madalat profiili hoida ja mitte suud pruukida, mida tuli näiteks ohtralt ette mängus Bermudaga. Lasti lihtsalt kreeklastel endale ise auk kaevata.
Finaalis astus eile saarlastele taas vastu Gibraltari alistanud Bermuda. Lehe trükkimineku ajaks polnud mäng veel lõppenud.

Jälgi mängu!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 62 korda, sh täna 1)