Odaviskes valitseb Suurhans

Odaviskes valitseb Suurhans

REKORD: Sander Suurhans jätkas traditsiooni ja võitis odaviskeheitluse kolmandat korda järjest, saavutades mängude rekordi. Raul Vinni

Mängude neljandal päeval võitis Saaremaa odaviskaja Sander Suurhans juba kolmandad mängud järjest medali. Iga kord on Salmelt pärit Suurhans parandanud ka mängude rekordit. Seekord oli tema tulemus 68.80. Hõbeda võitis teine saarlane Jako Lindrop.

Wighti saarel Fairway kergejõustikuareenil toimunud odaviskevõistlus meenutas Saaremaa meistrivõistlusi. Kirkamate medalite eest võistlesid alates esimesest katsest saarlased omavahel.
Sander Suurhans saatis oda kohe üle 60 meetri. Mängude rekord sündis aga alles viimasel katsel. Hõbedamees Lindrop alustas 55.59-ga ning 55 meetrist ei saanud üle ükski teine võistleja.

Suurhans tõdes, et võistles tõepoolest pigem enda kui konkurentidega.
Ta märkis ka, et tema enda tehnika logises piisavalt, seega see endaga võistlemine igav ei olnudki, vaid oli lausa vajalik. Visketehnikat tuli tema sõnul pidevalt kohendada ja täiustada. Lõpuks leidiski ta kõige mugavama viskeasendi.
Vähe sellest, et Suurhans oma tehnikat kohendas, ta aitas ka konkurente, kellest nii mõnigi on pidanud temaga võistlema kõikidel kolmedel mängudel, mil Suurhans on võitnud.

“Kui ma näen kellelgi mõnda lihtsat viga, mida saaks parandada, eks ma ikka siis nõu annan,” lausus Suurhans. “Kõik on su konkurendid, aga ka sõbrad. See on ju ka üks mängude moto.”
Sander Suurhans tõdes, et saarlaste kaksikvõit odaviskes annab tulemusele ainult vürtsi juurde. Teise saarlase võistlust kommenteerides ütles ta, et ka Lindropil on tehnikaga probleeme. Jaksu olevat tal rohkem kui kunagi varem ja kindlasti jõuaks Lindrop ka kaugemale visata.

“Tahaks loota küll,” vastas Suurhans küsimusele, et kas me kuuleme tulevikus uutest rekorditest ja kuldmedalitest. Alates Rhodose mängudest on Suurhans nihutanud rekordit, alates tulemusest 62.59. Mehe isiklik rekord on eile visatud mängude rekordist ligi meeter parem.
Samas tõdes ta, et praegu poleks ta enamaks võimeline olnud. “Olin täitsa tühi,” sõnas Suurhans, viidates, et tehnika kohendamine ja parima võimaliku viskeasendi otsimine väsitas piisavalt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 47 korda, sh täna 1)