Muhus oo ikka kiire

Joanid oo nüid möödas. Ilmarahval oo ikka moeks oln juba lehekuu lõppus akata mõtlema ja ädaldama, et mõuke ilm oo joanilaupa. Nii kut soaks selle ilma miskitpidi paramaks aruta. Nüid takkajärgi oo palju param tiada, et ilm olli just täpselt paras.

Es ole liiga kui ja es saja koa undrehti palju. Niisutas kõik kohjad-paigad kenaste ää, et tuli ep peaseks kuskispool pahandust tegema mette.
Aga suine aeg oo tuline kiire siikantis ikka. Põle ühtid sedaviisi, et joanid oo möödas ja nüid põle muud kut oota jõulusid.
Juba tuleva nädali lõppus oo Külasemas laulu- ja tansipäe. Et siis 9. juulil täpsemaste ja pihta akkab kellu kahestteistmest. Esinejaid oodatse üsna igast ilmakaarest kokku.

Saue vallast tuleb naeste ansambel ja Vigalast mieste oma, Tornimäelt oo Aaderkassid ja Pärsamalt piaks igatsorti taidlejaid tulema.
Neh ja hiidlasi oo koa oodata – Emmaste tantsijaid ja pasunapuhujaid. Liiva koolist oo pisiste laste tansirühm ja Muhu akordionistid tulavad oma ansambliga mängma.
Ja muidugid oo tegevad kõik Külasema oma taidlejad. Ja lõpetuseks olgu üteldud, et oodatud oo kõik üllatajad.
9. ja 10. juulil akatse Koguvas Muhu muuseumis jälle pihta “Abruka aasimistega”.

Kümne- ja kahessaeuruseid piletime soab muuseumist osta iga päe omingu ühessast õhta kuieni ähk siis selle aa sihes, kut muuseum oo ilmarahva jäuks lahti.
5. kuni 10. juulini kestab suur muusikavestival Juu Jääb. See oo küll eluilmal Muhust pihta akan asi, aga oo nüidseks mailmatuma suureks ja laiaks paisun.
Nõnna et kontsertisid jägub nii Muhuse kut Abruka ja Kaali ja Kuresare üle selle.

9. juulil oo üks irmuskena asi viel Muhus tulemas. Põitse Uiekopil oo viies videvikukontsert. Nõnna et juba jõudvad sõukse pisikse juubelini omadega. Pihta akkab õhta kellu kahessast.
Videvikukontsert oo üks sõuke uhke asi, kus soab kuulda kenad muusikad ja tantsida ja kaasa laalda koa. See voasta esineb BOMBILLAZ Kariibi mere soartelt. Neh, ühed soared puhas. Ja pileti iest küsitse viis eurut.
Juba kahessandast juulist soab telgiga kohale minna ja telkimine oo tuimuidu.
Vat sõuksed uudissed ollid mool teitele täna. Olge ikka munuksed!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)