Staadioni ideekonkursi võitis “Maailmarekord”

Staadioni ideekonkursi võitis “Maailmarekord”

Mihkel Tüür, Ott Kadarik

Kuressaare linnavalitsus kuulutas eile pidulikult välja Kuressaare staadioni tribüünihoone ideekonkursi võitjad. Esikoha vääriliseks tunnistati AS Tari ideelahendus märgusõnaga “Maailmarekord”, mille taga peitusid arhitektid Mihkel Tüür ja Ott Kadarik.

Ideekonkursi põhieesmärk oli saada Kuressaare staadioni tribüünihoonele ja seda ümbritsevale staadioni territooriumile eskiislahendus, mille autoritega asutakse läbirääkimistesse pakutud ideekavandi alusel eel- ja põhiprojekti koostamiseks vajaliku hankelepingu sõlmimiseks väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse alusel.

Ideekonkursile laekus 21 võistlustööd, millest hankekomisjon esitas žüriile hindamiseks 20. “Ideekonkurss oli tervikuna õnnestunud ja kõrgetasemeline ning võistlustööde valik esinduslik. Žürii otsus auhinnatud tööde osas oli konsensuslik,” kinnitas linnaarhitekt Hannes Koppel.
Esimese koha saavutanud töö autorid said preemiaks 3800 eurot, teise koha preemia suurus oli 2850 eurot, kolmandal 1900 eurot ja välja oli pandud ka kaks ostupreemiat summas 950 eurot.

Auhinnatud töödega saab tutvuda Kuressaare kultuurikeskuse fuajees kuni 23. juulini, lisaks ideekonkursi võidutöödele on välja pandud valik viimasel kümnendil Kuressaares läbiviidud arhitektuurivõistluste võistlustöödest. Kõigi võistlusele esitatud töödega saab 29. juunist tutvuda Kuressaare linnavalitsuse koduleheküljel.


Paremusjärjestus

1. koht – “Maailmarekord”
AS Tari; autorid Mihkel Tüür, Ott Kadarik
2. koht – “Victor”
arhitektuuribüroo Emil Urbel OÜ; autorid Mari Renno, Emil Urbel
3. koht – “Saps”
OÜ Arhitektuuribüroo Stuudio Paralleel; autorid Andres Lember, Jaak Huimerind, Martin Ivask
Ostupreemia – “Kurg”
Ninja Stuudio OÜ; autorid Roland Reemaa, Hans Peeter Isand, Jaan Tiidemann
Ostupreemia – “Oaas”
KAMP Arhitektid OÜ; autorid Peeter Loo, Jan Skolimowski

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)