Jaanikrossi sõideti Kaarmal paduvihmas ja poris

Jaanilaupäeval toimus Kaarma krossirajal järjekordne Saaremaa jaanikross, mis tõi motomehi kokku nii siit- kui sealtpoolt merd. Varahommikul Kaarma krossirajale kogunenud motomehi kasteti algatuseks kahetunnise paduvihmaga.

Sõitjad olid hetkega läbimärjad ja vihm muutis raja nii poriseks, et esimeselt ringilt tulijaid ei olnud enam võimalik äragi tunda. See omakorda tegi ringilugejate töö enam-vähem võimatuks. Nii ongi lõpuprotokollides mõne nime taga punktide asemel küsimärk. Korraldajad paluvad kõigilt mõistvat suhtumist ja need, kes auhinnalistele kohtadele jõudsid, on selle pälvinud ausa ja raske tööga. Siinkohal tahame tänada neid võidusõitjaid, kes ilma trotsides kohal olid ja näod nalja täis, pori sees gaasi keerasid!

Mõnes klassis oli kohale tulnud isegi rohkem sõitjaid, kui eelregistreerimine seda näitas. Kokku võistles krossil 44 motomeest.
Ära jäeti kvalifikatsioonisõidud, et märjaks saanud võistlejaid vähegi säästa. See hommikune väike muudatus tõi aga võistlussõidud ettepoole, mistõttu jäi pealtvaatajatel mõni sõit võib-olla nägemata. Korraldaja palub kõigilt pealtvaatajatelt sellepärast vabandust.
Lõuna paiku sadu siiski vaibus ja sõidud jätkusid juba vihmata, lihtsalt poris.

Auhinnad olid nagu Saaremaa jaanikrossidel alati vägevad: peaauhinna, 100-eurose kinkekaardi kõikidele võitjatele viies masinaklassis oli välja pannud ML Autoservice. Motoral Eesti poolt läksid teistele ja kolmandatele kohtadele Motuli mootoriõlid ja hooldusvahendid. Allright Eesti oli välja pannud Metal Mulisha nokatsid ja Saaremaa motoklubilt olid kõikide masinaklasside esikolmikutele diplomid ja karikad.

Arvo Vabrit


Paremad tulemused

Pitbike (5 osalejat)
1. Karl Lõbus
2. Mati-Peeter Lang
3. Henri Luik

Noored kuni 85 cc (5 osalejat)
1. Sander Runtal
2. Kevin Radsin
3. Sander Luik

MX1 (16 osalejat):
1. Mario Tõnisoja
2. Jaanus Lüüding
3. Aivar Ilves
4. Andres Haramaa
5. Meelis Vahter
6. Holger Kukk

MX2 (16 osalejat)
1. Marko Pedras
2. Andrus Õis
3. Margus Kiil
4. Arvo Vabrit
5. Henri Haramaa
6. Vaido Vahter

Quad (2 osalejat):
1. Marek Piho
2. Olari Saarme

Pikima õhulennu võistlus:
1. Jaanus Lüüding (23,74 m)
2. Meelis Vahter (22,30 m)
3. Kaido Talu (20,93 m)

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 58 korda, sh täna 1)