Õpilased Kipi-Koovi looduslaagris

Õpilased Kipi-Koovi looduslaagris

TÄHELEPANELIKUD: Õpilased kuulavad, mida räägib Mati Martinson.
Foto: Erakogu

Juba mitmendat aastat järjest on Saare maakonna loodushuvilised õpilased saanud veeta kolm vahvat päeva Kipi-Koovi matkakeskuses. Laager on mõeldud eelkõige neile, kes koostasid sel õppeaastal loodusalase uurimistöö või on oma loodusuuringuid alles alustamas.

Selgi korral sai laagris osaleda üsna palju Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilasi, sest kokku olid õpilased sel õppeaastal koostanud 11 uurimistööd, mis ka maakondlikul õpilasteadurite päeval ette kanti. Üldse osales laagris õpilasi kolmest koolist, lisaks SÜG-le oli laagrilisi Aste põhikoolist ja Kuressaare gümnaasiumist.

Kolm laagripäeva olid sisutihedad: toimusid üsna pikad matkad Kipi-Koovi looduskaunites kohtades, mille käigus õpiti tundma taimi ja loomi ning loomade tegutsemisjälgi. Õpiti tundma ka imetajate koljusid, tehti tutvust sõlmedega jne. Õhtuti toimusid päeval õpitu kinnistamiseks viktoriinid. Ei puudunud ka hommikused linnulaulukuulamised, tubadevahelised laagrilaulu loomised ja esitlused.

Sel aastal pöörati suurt tähelepanu kiilidele. Need meeldisid kõigile niivõrd, et katsetati ka nende söötmist erinevate toidupaladega. Selgus, et lisaks sääskedele suutsid kiilid ka õunatükke süüa. Selle avastasid laagri noorimad tüdrukud Liisa ja Hanna.

Viimasel laagripäeval toimunud arvestuste tulemusena selgus, kes olid kõige rohkem tarkust kogunud. Parimad linnutundjad on Kaspar Mölder, Karl Eik Rebane ja Mart Mölder (jun). Kõige paremad taimetargad on Kaspar Mölder, Karl Eik Rebane ja Miikael Tuus. Parimateks loodusetundjateks osutusid nimetatud arvestuste põhjal niisiis Kaspar Mölder, Karl Eik Rebane ja Mart Mölder (jun).

Lisaks matkadele ja erinevate tarkuseterade omandamisele veedeti üsna palju aega ka kohalikus loomaaias, kus kohtuti juba vanade tuttavatega. Loomaaias oli ka uustulnukaid, kõige meeldivamaks ja suurimaks sõbraks osutus Nots, keda ikka ja jälle vaatamas ja sügamas käidi. Õpilasi juhendasid laagris zooloog Uudo Timm, Sõrve loodusvaatleja Mati Martinson, botaanik Maie Meius ning SÜG-i õpetajad Mart Mölder ja Inge Vahter.

Nagu ikka, oli õpilaste peamine soov tagasisidet andes, et järgmine laager võiks kauem kesta. Laager oli üks osa MTÜ Saaremaa Looduskeskus projektist “Loodus- ja keskkonnaalaste uurimistööde konkurss 2010/2012”. Laagrit finantseeris SA Keskkonnainvesteeringute Keskus, projektijuht Maie Meius.

Inge Vahter

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)