Juhtkiri: Mõtlematu tegu (24)

Arvatavasti ei vaidle keegi vastu, et riiklikud jalgrattaspordi meistrivõistlused väikelinnas on kõva sõna ja igati tervitatavad. Kuid siis tuleks nii korraldajal kui ka loa andjal ehk siis Kuressaare linnavalitsusel tagada ka liikluse toimimine ses väikelinnas. Antud juhul seda ei tehtud.

Lubada kuu aja pikkuse etteteatamise asemel erandkorras vaid nädal varem küsitud loa peale panna kinni kogu kesklinn ja suunata kogu liiklus peatänavale ajal, mil hakkavad saabuma jaanipäevalised, peatänaval toimub laat ja linnas on mitu koolilõpetamist, on noateral kõndimine. Seekord kukuti lausa kaksiratsi noatera peale.

Jutud sellest, et me saime endale uhke võistluse ja nägime ära, milline on autovaba kesklinn, ei ole antud kontekstis tõsiselt võetavad argumendid. Usutavasti oleks autovaba kesklinna puhul asjad ka korralikult reguleeritud. Ning rattavõistluse korraldamiseks oleks saanud luba küsida ka kolm kuud varem, mitte vaid nädal enne. Positiivse meediakajastuse asemel saab nüüd aga lehest lugeda, et ettevõtjad tegid linnavalitsusele pöördumise. Oli siis seda vaja…

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)