Abruka saab mootorkelgu, Vilsandi uue laeva (5)

Regionaalministri poolt väikesaarte elanike elujärje parandamiseks ellu kutsutud väikesaarte programmist saab toetust 13 projekti kogusummas 639 116 eurot.

Regionaalminister Siim Kiisler teatas, et näiteks Abruka elanikud saavad mootorkelgu, millega paraneb talveperioodil ühendus Abruka ja Saaremaa vahel.

Vilsandi jaoks aidatakse soetada 12-kohaline liinilaev, mis aitab pikendada Vilsandi ja Saaremaa vahelise üleveo aega talveperioodil kuni kaks nädalat, sest alumiiniumkorpusega paadiga on võimalik sõita ka nõrga klaasjääga. “Uus Vilsandi liinilaev võimaldab ligipääsu ka puuetega inimestele ning konteinerkauba vedu,” ütles minister Kiisler.

Kihelkonna vallavanema Raimu Aardami sõnul on Vilsandi saare kogukond kasvanud niivõrd suureks, et on tekkinud suur vajadus regulaarse laevaühenduse järele. “Üha enam käiakse saarel perekondadega, ehitatakse rohkem ja seetõttu pikeneb ka saarel viibimise aeg,” ütles vallavanem.

Kui praegu astuvad Vilsandile sõitvad inimesed Papissaare sadamas kai pealt paati ning sõltuvalt vee tasemest nõuab kõrguste vahe teinekord redeli kasutamist, siis uus laev tuleb vöörivisiiriga ning reisijate laevaleminekuks võetakse nii Vikati sadamas kui ka Papissaares kasutusele ujuvkai.

Uue laeva tulekuga lüheneb pisut ka Papissaare ja Vilsandi vahelise reisi kestus, milleks praegu kulub ligemale tund aega. “Kiirusrekordeid me siiski püsitama ei hakka, sest meri on madal ja kihutada seal ei saa,” sõnas Aardam.

Vilsandi uue liinilaeva projekti maksumus on ligi 150 000 eurot. Uus laev loodetakse valmis ehitada mõnes Saaremaa laevatehases ja liinile tuua 1–1,5 aasta pärast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 47 korda, sh täna 1)