Saarlased aitasid Eesti koondisel võita (1)

Saarlased aitasid Eesti koondisel võita

SAARLASED SERBIAS: Eesti koondise aitasid kõrgemasse liigasse jooksjad Marek Niit.

Eesti kergejõustikukoondis tegi Serbias Novi Sadis toimunud võistkondlikel Euroopa meistrivõistlustel II liigas hea tulemuse ja tõusis tänu üldvõidule järgmiseks aastaks kõrgemasse liigasse.

Eesti koondisse kuulus ka mitu saarlast, ühe esinumbrina aitas koondist sprinter Marek Niit. Individuaalses 400 m jooksus lõpetas Niit ajaga 46,50, mis on ühtlasi 0,03 sekundiga Saare maakonna rekordi parandamine. Siiski pidi ta tunnistama bulgaarlase Krasimir Braikovi (46,36) paremust. “Jalad on väga pehmed. Esimesed 300 m olid päris head. Siis järsku kangestusin,” rääkis Niit, kes pidas ise põhjuseks pikka lennureisi USA-st ja magamata öid.

200 meetri jooksu võitis Marek Niit ajaga 20,75. Lähim konkurent Petar Kremenenski Bulgaariast sai kirja aja 21,07. “Selle jooksu tegin tiimi jaoks. Kontrollisin kogu jooksu ja pingutasin nii palju, kui oli vajalik. Jalad ei ole veel väga teravad,” ütles saarlane.

Niit osales ka 4x 400 meetri teatejooksus, mille Eesti võitis ajaga 3.08,16 (jooksid Kangur, Niit, Tipp, Mägi). Niit kuulus ka Eesti 4x 100 meetri teatejooksu meeskonda, kes sai Taani järel teise koha ajaga 40,23.

Tiidrek Nurme sai 3000 meetri jooksus alavõidu (aeg 8.22,81). Taanlane Andreas Bueno kaotas talle vaid 0,18 sekundiga. Nurme ütles oma jooksu kohta, et jooks läks, nagu ta oli mõelnud. “Jalad ei olnud liiga teravad, seega pidin tegema pika spurdi,” sõnas ta.

Linda Treiel oli naiste kuulitõukes 14.95-ga kolmas. Kuulitõuke võitis mitmevõistlejast leedulanna Austra Skujyte (16.39). Treiel kommenteeris võistlust järgmiselt: “Juba soojendusel läks hästi. Esimene katse andis lootust, et 3. koht on võimalik ja sain kinnitust, et konkurendid on edestatavad.”

Genro Paas teenis viienda koha vasaraheites tulemusega 58.29. “Heiteringiga päris kohaneda ei jõudnud. Katseid jäi lihtsalt väheks. Ring oli libe, mis iseenesest mulle sobib. Tulemus paranes iga katsega. Usun, et ideaalis oleks võimalik olnud 60–61 m,” kommenteeris Paas ise oma võistlemist.