eArvekeskus on saarelgi tänuväärseks osutunud

Eesti Posti eArvekeskuse kasutajate arv suureneb järjepidevalt, kahe tegevusaasta jooksul on e-arvetega seotud teenuseid pakutud sadadele ettevõtetele ja paljudele avaliku sektori asutustele üle Eesti.

Kuressaare linnavalitsus kasutab elektroonilist arvete menetlemise keskkonda 2010. aasta veebruarist. Linna rahandusnõunik Mai Takkis rääkis Saarte Häälele, et eelkõige on teenuse kasutamine tõstnud andmetöötluse kvaliteeti ja kiirust. Teema olulisust rõhutab nõuniku sõnul asjaolu, et linnavalitsuse ühe kuu keskmine ostuarvete maht on ca 850 arvet.

“Pooleteiseaastase kogemuse põhjal saan kinnitada, et arvete töötlemiseks kuluv aeg on lühenenud,” kinnitas Mai Takkis. Töötlemise protsessina käsitletakse dokumendi sissetuleku registreerimist, andmete sisestamist, kinnitusringi läbimist ja arve tasumist. “Oluliselt on ka vähenenud arvete nii-öelda kaotsiminek,” lisas rahandusnõunik. Takkis nentis, et vajadusel saab arvelduste haldur reaalajas jälgida, millises töötluse etapis dokument parajasti asub.

“Juhtidele on arve elektrooniline kinnitamine kiire ja mugav,” tähendas Takkis, lisades, et juhtidel on tänu e-arvete süsteemile võimalik igal ajahetkel saada infot oma haldusala kulutuste kohta. “Kui mõõta kasu, siis juhtide arvates on arvete kinnitamisele kulunud tööaeg vähenenud hinnanguliselt 5% ja arvepidamise seisukohalt on vabanenud 50% ühe töötaja tööajast,” lisas Takkis.

Eesti Posti infologistikadivisjoni juht Toomas Türk ütles, et e-arvelduse edu taga on kiirus ja lihtsus, seda nii uuele süsteemile ülemineku kui ka selle kasutamise osas. Kasu saadakse peamiselt saabuvate arvete paberivabast kinnitusringist ning arvete jõudmisest majandustarkvarasse ilma käsitsitööd tegemata. “Ettevõtete jaoks on e-arve kasutamisele üleminek väike, kuid oluline muudatus, mis toob kaasa käsitsitöö vähenemise, andmekvaliteedi paranemise, paberivaba kinnitusringi ja elektroonilise arhiivi,” rääkis eArvekeskuse juht Margus Tammeraja.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)