Saaremaa keskerakondlased vastandusid Savisaarele (20)

Saaremaa keskerakondlased vastandusid Savisaarele

MUUTUSTE POOLT: Saaremaa keskerakondlased, teiste hulgas Tõnis Kipper (vasakul) jätkavad Kalle Laaneti juhtimisel.
Foto: Raul Vinni

Valinud ühehäälselt oma juhina jätkama Kalle Laaneti, andsid Keskerakonna Saaremaa piirkonna liikmed selge signaali, et toetavad Laaneti mõtteavaldusi muudatuste vajadusest erakonna juhtimises.

Neljapäeval toimunud Keskerakonna Saaremaa piirkonna konverentsil sai Saaremaa keskerakondlaste senine juht Kalle Laanet 57 kohale tulnud liikme toetuse. Keskerakonnas dissidendi sildi külge saanud Laanet ütles, et ta mõtles kandideerimise üle pikalt, kuid otsustas siiski, pidades silmas augustikuist erakonna kongressi ja sealset juhtkonna valimist, jätkata.

Laanet ei hakanud Saaremaa Hotellis peetud konverentsil pikalt sõna võtma, märkides, et ütles kõik juba välja kolm nädalat tagasi toimunud konverentsil, kus liikmete vähese kohaloleku tõttu valimisi läbi viia ei saanud. Toona kritiseeris Laanet karmilt erakonna juhtimist ja toonitas muudatuste vajadust. Vastasel juhul läheb Keskerakond tema arvates allakäigu teed sarnaselt Rahvaliiduga.

Tahab kongressilt muutusi

Piirkonna juhi valimisel oli Kalle Laanet ainus kandidaat, tema vastu ei seatud kedagi, kuigi Laaneti sõnul oli erakonna juhtkond vastaskandidaati küll otsinud, kuid keegi ei olevat nõus olnud. Kas inimesed kartsid tema vastu astuda, seda Laanet öelda ei osanud. “Seda peab nende inimeste käest küsima,” sõnas ta.

Oma kandideerimist põhjendas Laanet ka just sellega, et tuleb vastu pidada erakonna augustikuise kongressini. “Ma mõtlesin sellest lähtuvalt ümber, et viia Saaremaa erakonna augustis toimuvale kongressile ühtse piirkonnana,” selgitas ta. “Eesmärgiks kongressil on see, et oleks rohkem kandidaate juhi valimisel, kes oleks võimeline erakonnale uusi positsioone välja võitlema.”

Kalle Laaneti sõnul on tema esimene eelistus erakonna juhi kohale Jüri Ratas. “Ma väga loodan, et kandideerijaid on rohkem kui üks. Ja kui Jüri Ratas on nõus kandideerima erakonna esimeheks, siis me väga tõsiselt arutame seda, kas tema võiks olla meie kandidaat,” ütles ta.

Laaneti poolehoidu kommenteerides ütles Jüri Ratas Saarte Häälele, et hetkel ei ole aeg kandideerimisotsuse tegemiseks veel küps. “Võimalikke kandidaate on meil erakonnas mitmeid,” märkis Ratas.

Võimalik pereheitmine

Saarlased pole siiski ainsad, kes nurisevad erakonna hetkeseisu üle ja soovivad muudatusi. Laaneti sõnul on inimesed erinevad, on selliseid, kes ütlevad oma seisukoha selgemalt välja, ja on selliseid, kes ütlevad pehmemalt, ümber nurga.

“Minu tunnetuse järgi paljud piirkonnad eeldavad ja loodavad muudatusi. Muudatusi erakonna juhtimises. Kas need saavad toimuma, seda näitab kongress,” rääkis Laanet ja lisas, et kui muudatusi ei tule, siis arvab ka tema, et pereheitmine saab erakonnas olema päris korralik.

Lisaks Saaremaa piirkonna juhile valiti neljapäeval ka uus juhatus. Sinna kuuluvad lisaks Laanetile ja erakonna noortekogu esindajale Siret Pislarile Mihkel Undrest, Tõnis Kipper, Aivar Aru, Koidu Allvee, Kristi Sillart, Elo Lember, Ants Ley, Luule Aadussoo, Taimo Antsaar, Aarne Brokmann ja Kaljo Tuuling.

Kalle Laaneti ettepanekul kinnitati piirkonna aseesimeesteks Mihkel Undrest ja Aivar Aru.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 57 korda, sh täna 1)