Kes vana asja… – Vajatakse amme ning meesteenijat

Ärge ostke käe-, seina- või taskukellasid ega kuld- ja hõbeasju, kui teie ei ole tutvunenud minu rikkaliku kella ja kulla ning hõbeasjade laoga ja nende odavate hindadega! manitses 80 aastat tagasi ilmunud Saaremaa Teatajas kellassepp F. Allimann.

 Samast lehest saame ka teada, et Kuressaare Vabatahtlik Tuletõrje Ühing vajab meesteenijat, et Hallika trükikoda ostab masinate puhastamiseks puhtaid linaseid kaltsusid ning et Schwall-bachi ärisse Kauba uulitsal on kohale jõudnud paremaist vabrikuist jalgrattad, mis eriti kohased Saaremaa teedele.

K.E.S. kutsus aga 90 aastat tagasi 19. juunil raudtee-väljasõidule Kaali järve äärde ja Valjalga. Kaali järvel on algusega kell 1 päeval suur lõbus suve pidu koos muusiku, laulukoori, keelpillide, näitemängu ja naljanumbritega.

Saarlased saavad ka teate selle kohta, et 1. juulil pannakse karjamaa kontroll toime – kõik lehmad ja hobused, kes ilma piletita leitakse – aetakse kinni ja pannakse kui jooksikud trahvi alla. Samuti meenutatakse, et koertemaks on volikogu poolt 100 marga peale alandatud. Maksu tasumise viimane aeg on 1. augustil. Peale seda nõutakse maks viivitustrahviga sisse.

A. Treuhold teadustas aga austatud publikumile, et on avanud pagari- ja koogiäri. Kes aga soovib sügiseks uut palitut ehk ülikonda, toogu villad kohe J. Grepi juure – tema sõidab varsi Haapsalu kedrama.

90 aastat tagasi otsis rinnalaste kodu amme, müüki oli pandud õpetatud jahikoer ning hääd tõugu kodujänesed. Kärlal oli saada head põletatud klinkrit ning Kauba tn 20 oli suveks ära anda 6-toaline korter, soovi peale söömaga. Ka otsiti ingliskeele rutuliseks äraõppimiseks vilunud õpetajat ning kõigile sõpradele ja tuttavatele soovis head jällenägemist Ameerikasse reisiv N. Reip.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)