Pihtla on oma haridusstrateegiaga rahul

Pihtla vallavolikogu eilsel istungil märkis vallavanem Jüri Saar eelmise aasta majandusaasta aruande kinnitamisel, et 2010. aasta üks suuremaid kordaminekuid oli valla haridusstrateegia paikapanek.

Nii on nüüdseks lahenemas aastaid peavalu valmistanud Kaali-Kõljala piirkonna lasteaia küsimus, sest ettevõtluse arendamise sihtasutuse toel (sealt saadi 31 956 eurot) alustati Kaali koolis ümberehitustöödega ja 1. septembrist on plaanis avada koolimajas lasteaed 22 lapsele.

Saare sõnul oli tegemist otsusega, mida toetasid vallavolikogu liikmed ja tundub, et ka lapsevanemad, sest praeguseks on lasteaiaavalduse kirjutanud 17 poisi-tüdruku vanemad.

Ka valla teisel haridusasutusel Pihtla koolil läheb väga hästi. Nimelt on sealne 4-klassiline lasteaed-algkool end sedavõrd õigustanud, et kõik seitse tänavust lasteaia lõpetajat on avaldanud soovi alustada sügisel oma kooliteed samas majas.

Neljas klass avati Pihtla koolis alles läinud sügisel ning on kooli direktori Elna Õunpuu hinnangul end seega igati õigustanud – pärast 4. klassi on lastel palju lihtsam teistesse koolidesse minna. Õunpuu märkis, et eriliselt hea meel on temal ka selle üle, et Pihtla kooli kaks tänavust lõpetajat kavatseb oma haridusteed jätkata just Kaali koolis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 8 korda, sh täna 1)