Kuhu minna

Kolmapäev, 15. juuni

KINO
Divas kl 18.30 Paul. Pilet 3.20 €.

ÜRITUS
Raegaleriis kl 16 Almi Tugeva luuleraamatu “Eluvilju jagades” esitlus.

SPORT
Leisi staadionil Saarte Investeering – Saaremaa meistrivõistlused jalgpallis: kl 19 Leisi JK vs. Orissaare. Korraldab Saaremaa JK aaMeraaS.

TANTS
Divas Happy Wednesday. Tuju hoiab üleval DJ Peeter Kukk.

Neljapäev, 16. juuni

KINO
Divas kl 17 ja kl 19.15 Paul. Pilet 3.20 €.

ÜRITUS
Veski trahteri õuel kl 19 Saarte Pärimuskultuuri Suvi 2011: rahvatantsurühm Meelespea ja kodukultuuriselts Küünal (Salme, Lümanda). Tasuta.
Kuressaare päevakeskuses (Tolli tn 9) kl 14 jaanituli. Tervitussõnad  Kuressaare linnapealt Mati Mäetalult ja abilinnapealt Argo Kirsilt. Muusikaline etteaste Karmel Pealt ja Jaan-Erik Aardamilt. Esineb line-tantsu rühm. Tantsuks mängib ansambel Viis. Õhtut juhib Tiiu Villsaar. Avatud baar.

TANTS
Divas suviselt kuum ja seksikas pidu. Dresscode: suvine. Suvist muusikat mängib DJ K. Lillimägi.
Kodulinna lokaalis supersoodne neljapäev. DJ Alver Raaper. Sissepääs tasuta.
Club Privileges Weekend Starter. Sissepääs tasuta.
Ööbiku klubis DJ Kermo Hert. Naistele südaööni tasuta. Pilet 4 €.

SPORT
Iide staadionil Saarte Investeering – Saaremaa meistrivõistlused jalgpallis: kl 19 Torgu vs. LeiVal. Korraldab Saaremaa JK aaMeraaS.
Üru-Pidula teel orienteerumisneljapäevak. Start kl 16–18.30. Läbiviijad Madis Laes ja Külli Müür. Korraldab Saaremaa orienteerumisklubi.

ÜRITUSE EELTEADE
Leedri jaanituli kutsub!
Sel aastal toimub Leedri jaanituli 22. juunil. Pidu on veidi väiksem kui oli eelmisel aastal, samas pakume aga traditsioonide kõrval ka uut huvitavat tegevust.
Kl 18–20 toimub taas laat, kuhu on müüki oodatud igasugune talutoodang lähemalt ja kaugemalt. Müügiinfot saab soovi korral küsida külavanem Maretilt tel 53 417 661.
Võib aga julgelt ennustada, et selle aasta laada tähtsündmuseks kujuneb Leedri külas Orbu talus toodetava Saaremaa kadakasiirupi müüki tulek. Oodatud on kõik, kes soovivad seda paljude kasulike omadustega toodet osta otse Orbu rahva käest. Kl 18.30 avame küünis pirukavõistluse. Sel aastal toimub nn pimedegusteerimine, mis tähendab, et suulist reklaami oma küpsetisele ametlikult teha ei saa – sellevõrra tähtsamaks muutub piruka välimus, “pakend” ja maitse. Aga nagu ikka on parimatele auhinnad, oma lemmiku valib ka publik ning huvitavaid maitseid jagub kõigile. Autasustamine toimub õhtul peo ajal. Siit aga ka üleskutse: kui oled niikuinii plaaninud oma jaaniõhtu Leedris veeta ja tuled laadalegi, siis võta ühtlasi kaasa pirukas ja osale ka võistlusel! Saad ise ja saavad ka teised kõhu täis ning tuju heaks. Kl 19–20.30 on sel aastal esmakordselt võimalik osaleda Leedri küla tutvustavas orienteerumismängus. Selle põhimõtted on lihtsamast lihtsamad, rajal ei võeta aega, selle võib läbida joostes, kõndides või abimootoriga. Igale lõpetajale väike meene. Tule ja tutvu koos terve perega meie kauni ja ajaloolise külaga!
Tule süütame kl 21, õhtu jätkub mõnusa seltskonnamuusikaga. Terve jaaniõhtu vältel on lastel võimalik küünis joonistada, nendest piltidest valmib küünis näitus. Pilet peole maksab sel aastal 3 eurot, tasuta sissepääs on neile oma inimestele, kelle korstnast tuleb talve läbi suitsu ehk kes elavad Leedris aastaringselt. Lastele tuleb osta pilet alates 15. eluaastast. Ootame kõiki meie kodusele jaanipeole! Lisainfo Liisi Kuivjõgilt telefonil 52 06 760.

ÜLESKUTSE
Anna teada oma piirkonna jaanitulest!
Ootame infot teie vallas, piirkonnas toimuvate jaanitulede ürituste kohta hiljemalt 20. juuniks meiliaadressile ivika.laanet@saartehaal.ee , telefonil 45 30 214 või mobiilil 50 554 572.
22. juunil ilmub meie lehes tänu teie abile kõige täielikuma infoga jaanitulede lehekülg.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)