Teised Meist: India ajakirjanik peab Saaremaad suurepäraseks kohaks, kuhu põgeneda argimurede eest

Eelmisel nädalal külastas Eestit ja ka Saaremaad India reisiajakirja Outlook Traveller ajakirjanik Annie Mathews, kes lubas Saaremaast kirjutada vaid positiivses võtmes.

“Siin on rabavalt ilus,” alustas Mathews oma Saaremaa muljete jagamist. “Ma armastan väikseid linnu ja siinne rohelus on imeline,” ütles Indiast pärit ajakirjanik, kinnitades, et esmamulje on suurepärane.

Paljureisinud Mathewsi sõnul on Eesti ja Kuressaare teda paljuski üllatanud. “See [Kuressaare] võiks vabalt olla mõni väikelinn Austrias või Prantsusmaal, aga on Eestis,” kiitis Mathews meie linna arengut ja väljapeetust. Reisiajakirjanik lisas, et tema nägemust mööda liigub Eesti oma arengus kiirelt edasi ja jõuab lääneriikidele järele. Muret tekitab tema sõnul ainult oht, et euro tulekuga jõuab ka meie hinnatase peagi Euroopa standarditele lähemale.

Küsisin lõpetuseks, mis võiks külalise arvates olla president Lennart Meri otsitud Eesti Nokia ja Annie Mathews vastas pikemalt mõtlemata, et Skype, tunnistades hiljem siiski, et enne siia tulekut ei olnud ta selle päritolust teadlik. Reisilt viib ta oma sõnul kaasa fantastilise mulje kohast, kus kõik on lihtsalt ligipääsetav ja lähedal. “See on suurepärane paik, kuhu tulla, kui tekib soov kuhugi põgeneda ja lihtsalt puhkust nautida,” lausus Mathews.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 korda, sh täna 1)