Saarlased saavad hea võimaluse end promoda

Saarlased saavad hea võimaluse end promoda

SAAREMAA MEES: Läinud aastal käis Helsingis mardilaadal Saaremaad ja oma Jurna turismitalu laiale ilmale tutvustamas ka Jurna peremees Mati Tarvis.
Foto: TUGLASE SELTS

Helsingi mardilaat on suurim Soomes toimuv Eesti-teemaline üritus, mis toimub tänavu juba 28. korda ning saarlaste rõõmuks on sel korral laada üks teemaregioone just Saaremaa.

Kuigi laada toimumiseni on veel päris tükk aega, käib suur organiseerimine juba mõnda aega, et kõik õnnestuks nii, nagu kavandatud. Üks Saaremaa-poolseist korraldajaist SA Saaremaa Turism juhatuse liige Angela Nairis rääkis Saarte Häälele, et kogu Saaremaa teemaregiooni kultuurilise poole eelarve on 44 000 eurot. See eelarve on aga ainult Saaremaa osa; kuna üldine teemaregioon on Saaremaa ja Hiiumaa koos, siis lisandub sellele veel Hiiumaa-poolne eelarve.

Panustajaid on palju

Laada õnnestumisse rahaliselt panustajaid on mitmeid. “Käesolevaks hetkeks oleme saanud positiivse vastuse Saarte koostöökogu Leader-programmi projektile (projekti eelarve on 37 559 eurot) ning ürituse toimumisse panustab ka Kuressaare linnavalitsus 1917 eurot,” rääkis Nairis. Lisaks toetab ürituse toimumist omalt poolt rahaliselt ka SA Saaremaa Turism ise. “

Loomulikult on oodatud kõigi toetus, olgu selleks siis peale linna mõni teine omavalitsus või ettevõtted sponsorluse korras. See on Saaremaale väga oluline üritus ja see on hea võimalus, et turundada maakonda ning siin toodetavaid tooteid ja pakutavaid teenuseid,” loodab Angela Nairis oma sõnul, et laada rahaliselt toetajaid lisandub veelgi.

Lisaks eelpool mainitule on aga veel teinegi eelarve, mis käsitleb Saaremaa ettevõtete osalemist mardilaadal, ja selle suurusjärk on Nairise sõnul ümmarguselt 9000 eurot. Üritus saab teoks koostöös Tuglase seltsi ja EAS-iga.

Nimekiri laadal osalejatest on praeguse seisuga pikk ja kirju, alates kultuurikollektiividest ja lõpetades kohalike ettevõtjatega. Viimaste nimekiri pole veel päriselt kooski ning see saab Angela Nairise sõnul täpsemalt paika millalgi lähemal ajal pärast jaanipäeva. “Küll aga oleme jõudnud vägagi huvitava lahenduseni, mille kohta meie partner Tuglase selts (kogu ürituse peakorraldaja – toim) on väga kiitvaid sõnu öelnud,” avaldas Nairis.

Keset laata Saaremaa pood

Nimelt on saarlastel laadal niinimetatud saarte alana broneeritud ühtekokku 320 ruutmeetrit pinda, millest 60-ruutmeetrisel alal saab olema Saaremaa pood, mis kujundatakse nagu kauplused üldjuhul ikka koos riiulite, ostukorvide ja kõige muu taolisega. “Sellele pinnale võivad absoluutselt kõik väiketootjad oma toodangut müüki pakkuda. See on mõeldud just neile, kes ise mardilaadale müüma minna ei jaksa, kuid samas on neil vägagi vahvaid tooteid, mida võiks pakkuda,” kinnitas Angela Nairis. Tema sõnul on Saaremaa poodi oodatud nii käsitöölised, toiduainetootjad kui ka suveniiride valmistajad.

Kultuurikollektiividest, kes laadale minemas, on praegu teada näiteks Aare Saal, kes esineb Temppeliaukio kirikus koos Saaremaa neidudekooriga, Muhu naisrühm Tokkroes koos Mihkel ja Meelis Mereäärega, rahvamuusikaansambel VäRKSsepad, Ivo Linna ja ansambel Helios ning Villu Veski JazzGroup ühes Jukka Eskolaga. Intervjueeritavatena on mardilaadal kohal kirjanikud Ülo ja Jüri Tuulik, saarlasest riigikogulane Urve Tiidus.

HELSINGI MARDILAAT
18.–20. novembrini Helsingi suurimas kultuuri- ja vabaajakeskuses Kaapelitehdas.
18. novembril toimub ettevõtluse- ja turismiseminar, ürituse vastuvõtt, kontsert Temppeliaukio kirikus. Laat kestab 19.–20. novembrini. Neil päevil pakutakse Koidula kultuurikohvikus ka Saaremaa ja Hiiumaa kultuuriprogrammi.
Mardilaat Helsingis on aastatega kogunud suurt populaarsust, külastajate arv kasvab pidevalt ja see on kindlasti üks paremini toimivaid turunduskanaleid piirkonna ettevõtjaile oma toodete ja teenuste tutvustamiseks ning müügiks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 43 korda, sh täna 1)