Saarlane Oskar Nisu tõusis velotuuri liidriks

Reedel Tartus sõidetud 54. Saaremaa velotuuri avaetapil kavas olnud
meeskonnasõidu võitis CFC I meeskond ja individuaalselt tõusis liidriks
esimesena finišijoone ületanud saarlane Oskar Nisu.

“Olla velotuuri liider on minu jaoks ootamatu ja harjumatu,” rääkis üliõnnelik Oskar Nisu, kes ei suutnud uskuda, et kollase liidrisärgi enda selga saab. “Olen igatahes väga rahul,” tunnistas noor rattur, lisades, et tunne oli päris hea, sest see oli tema jaoks pärast vigastust esimene tugev sõit ja jalg ei teinud enam valu.

 ”Olen väga rahul, sest me tahtsime meeskonlikult seda sõitu võita,” märkis Nisu, kelle sõnul polnud see niimoodi planeeritud, et just tema esimesena finišijoone ületab

. “See lihtsalt kukkus niimoodi välja. Lõpuvahtuses panin täiega lõpuni ja vahetust polnud mõtet anda kuna tundsin, et suudan kiiruse üles tõmmata,” rääkis noor saarlane, kelle sõnul oli meeskonna taktika püsida koos nii, et kõik lõpuni jõuaks ning seepärast tehti lühikesed ja kiired vahetused. Individuaalselt järgnevad talle klubikaaslased Joonas Jõgi ja Allan Oras.

 Oskar Nisu ei soovinud prognoosida milliseks kujuneb tema jaoks järgnev võidusõit. “Eks näeb, mis edasi saab ja ju kuuleb, mis sõnad mulle peale räägitakse. Aga loodan, et meeskond suudab mind tõhusalt toetada ja miks mitte lõpetada võitjana,” jäi kollase liidrisärgi selga tõmmanud Nisu tagasihoidlikuks.

19 km pikkusel meeskonnasõidul sai CFC I esikoha edestades Läti profiklubi Alpha Balticut 16 ja Team Pelotoni 22 sekundiga. Vahepeal koguni teisel kohal olnud Viiking sai lõpuks kõrge neljanda koha.

Indrek Rannama ütles, et pole enda sõiduga rahul, aga ka meeskond oleks võinud 15 või 20 sekundit parem olla. “Eks paljuski jäi asi minu taha,” tunnistas oma 22. Saaremaa velotuuril sõitev rattur.

 ”Enne starti sõitis üks soomlane mulle tagant sisse ja lõi tagajooksu kõveraks. Ma panin esimese vahetuse pisut pikaks, tegin endale liiga ja ei tulnudki sealt korralikult välja. Ka karusseliga jäime natuke hiljaks,” leidiks Rannama. Individuaalselt on Viikingi meestest Sten Sarv 20., Endrik Puntso 21., Mihkel Räim 22., Kevin Soon 23., Jörgen Matt 24., Indrek Rannama 25., Raido Kodanipork 26. Ja Reimo Nook 27. Kõik kaotavad liidrile 40 sekundi ringis.

Indrek Rannama hinnangul midagi hullu pole, sest tuur alles algab. “Kedagi sellist pole kellele me praegu mängima hakkame. Kuna meil on päris mitu meest suhteliselt teravad, siis oleme võimelised ründama, et võidelda kõrgete kohtade eest,” oli Rannama oma meeste võimaluste osas optimistlik.

 Velotuuri teisele etapile antakse start täna kell 14.00 Tartu Lõunakeskuse juurest. 2 Marsruut: Tartu – Elva – Rõngu – Mustla – Heimtali – Paistu – Viljandi pikkusega 133,1 kilomeetrit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)