Kuressaarele määratud 89 000-eurone trahv jäi jõusse (3)

Haridus- ja teadusministeerium otsustas rahuldamata jätta Kuressaare linna vaide SA Innove trahvinõude osas. Muusikakooli renoveerimisel väidetavalt riigihangete seaduse (RHS) vastu eksinud Kuressaare linn peab seega tagasi maksma 10% ehk 89 000 eurot (1,4 miljonit krooni) ehituseks saadud rahast.

SA Innove esitatud trahvinõue linnale on ministeeriumi arvates igati õiguspärane ja seetõttu otsustati Kuressaare vaiet mitte rahuldada. Sihtasutus nõuab Kuressaare linnalt tagasi suurt rahasummat, kuna ehitusel selgus, et mõni kuluartikkel on maksnud planeeritust rohkem ja mõni vähem. Linnavalitsus eelarve sees tehtud muudatusi Innovega miskipärast ei kooskõlastanud. Innove näeb selles RHS-i rikkumist.

Kuressaare linnapea Mati Mäetalu ei soovinud eile ministeeriumi otsust Saarte Häälele veel kommenteerida, kuna vastav käskkiri jõudis linnavalitsuseni alles reedel ja see on hetkel vastavate spetsialistide käes ülevaatamisel.

Linnapea sõnul tahab ta enne otsuse ajakirjandusele kommenteerimist valgustada ka linnavolikogu, kelle juunikuuistung toimub eeloleval neljapäeval.

Enne vaide esitamist ütles linnapea Mäetalu linnavolikogule, et rikkumisi on, kuid nii suur trahv on ülekohtune. “Esines rikkumisi riigihankeseaduse järgimisel, /–/ kuid kindlasti ei ole linn kahjustanud ühegi osapoole huve selliselt, et saada trahvitud ligi 1,4 miljoni Eesti krooniga,” nentis ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)