Teatrit on alati tore teha ja vaadata

Veel toredam on aga vaadata seda, mida teised teevad. Laimjala rahval oli võimalus näha Tornimäe näiteseltsi etendust “Andrese lugu”. See on lavastatud Enn Vaiguri näidendi “Päike, tuul ja teekäija” ainetel ja lavastajaks kauaaegne Tornimäe näitejuht Ingla Leis.

Eelnimetatud lavastus oli hoopis midagi muud, mida sellelt näiteseltsilt varem näinud oleme. Andrese lugu oli tõsine, vastupidiselt varem mängitud kolhoosi- või külajantidele, aga sellegipoolest sai seal mõnikord mõnusalt turtsatada.

Andres (osatäitja Ivar Viil), kes teatud põhjustel kasutas esialgu nime Ruudi, oli keerulise elusaatusega noor mees. Ta oli hiljuti vanglast vabanenud, tal ei olnud tööd ja elamist ning ta oli oma endise kongikaaslase, Riks Kõlli (Helje Basihhina) hoole all.

Siis aga sattus ta vargile majja, kus perenaiseks oli pensionärist kooliõpetaja Liina Pedak (Anne Kallus). Ja kuigi see pensionär sai aru, miks noormees seal viibis, pakkus ta talle oma sünnipäevalaualt head ja paremat ning andis talle kaasa ka 20 krooni.

Vahepeal käis vanaproua korterist läbi temaga samas majas elanud konstaabel Rein Saarmas (Ennu Rahu) endast noorema abikaasa Iraga (Urve Sepp). Andrese imestus oli aga suur, et vanaproua teda üles ei andnud.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Mae Nõu
Laimjala rahvamaja juhataja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)