Koolivaheajal üksinda kodus

Koolivaheajal üksinda kodus

Jürgen Saks: Enamasti käin Facebookis mänge mängimas. Mulle meeldivad rallimängud. Kui ma arvutis ei ole, siis vaatan telekast põnevusfilme või käin aias päevitamas.
Foto: Egon Ligi

Käes on suvevaheaeg, mis on lastele üldjuhul põnev ja rõõmus aeg. Vanematel on aga tihti tööl olles mure, millega nende laps kodus tegeleb. Püütakse leida mõni täiskasvanu, kes lapsel silma peal hoiaks, kuid on ka neid peresid, kel selline võimalus puudub.

Tänapäeval on see pigem haruldus, kui on olemas vanaema-vanaisa, kelle hoolde lapsed jätta, sest ka nemad käivad tööl.

Tegelikult on aga nii, et lapsed toimetavad kodus omapäi. Ükski laps ei taha muidugi, et midagi halba juhtuks, ent ometi… Tegijal juhtub mõndagi ja õnnetus ei hüüa tulles.

Uurisime, kas keegi on ehk nõus jagama oma üksinda kodus olemise lugu. Kuna Saaremaa on nii väike, siis jäid need lood tulemata. Noored arvasid siiski, et “üldiselt hakkab tavaliselt juhtuma siis, kui sõbrad külla tulevad. Õdede-vendadega koos juhtub ka, aga harvemini.”

Toetudes noorte arvamusele, võib nädalalõpu standardolukorraks nimetada seda, kui korraldatakse sõpruskonnaga väike pidu, mis väljub kontrolli alt. Ja siis on pahandused käes.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Maris Paomees
Saaremaa noorte infokeskuse infospetsialist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 87 korda, sh täna 1)