Ringkonnakohus päästis Erki Aaviku vanglast (1)

Tartu ringkonnakohus tühistas eile osaliselt Tartu maakohtus mullu 5. mail tehtud otsuse AS-i Werol Tehased (WT) endiste juhtide kriminaalasjas.

Ringkonnakohus mõistis WT endise juhi, Pöide vallavoliniku Erki Aaviku (49) õigeks episoodis, milles maakohus oli ta omastamiskvalifikatsiooni järgi süüdi tunnistanud. Episood sisaldas süüdistust 2003. aastal kahe miljoni kroonise kahju tekitamises WT-le.

Samuti tühistas ringkonnakohus Aaviku süüdimõistmise omastamises isikuna, kes on varem toime pannud omastamise, ning jättis ta selles kvalifikatsioonis süüdi vaid teo toimepanemises suures ulatuses.

Ringkonnakohus muutis ka Aavikule mõistetud karistust ja karistas teda kolmeaastase tingimisi vangistusega kolmeaastase katseajaga, mille jooksul peab ta alluma kriminaalhoolduse kontrollnõuetele.

Maakohus oli Aavikule mõistnud neli aastat vangistust, millest kohe kandmisele kuulunuks kuus kuud. Ülejäänud vangistuse mõistis maakohus talle tingimisi kolmeaastase katseajaga. Karistusest on Aavik eelvangistusega reaalselt ära kandnud 2 kuud ja 14 päeva.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)