Nasva sadamas õngitseti vana laevavrakki (11)

Nasva sadamas õngitseti vana laevavrakki

Foto: Egon Ligi

Nasva jahtklubi kai ääres käis eile töö juba pikki aastaid merepõhjas lebanud kaubapraami vraki pinnale tõstmiseks.

90. aastate keskel põhja vajunud vrakki on üritatud üles tõsta varemgi, kuid edutult. Seekord on kohale toodud võimsam tehnika ja sadamat risustav vrakk proovitakse viimaks kätte saada. Esialgu ei tahtnud alus end ka seekord kraanale kätte anda.

“Aga ega me enne järgi jäta, kui ta meil käes on,” ütles vraki tõstmisega tegeleva firma HVL Grupp omanik Indrek Haavel, lubades, et enne kraana siit ära ei lähe, kui vrakk käes. Haavel avaldas eile lootust, et saab vraki kätte südaööks.

Vana kaubalaev jäi Nasva jahtklubi kai äärde seisma üheksakümnendate alguses ja vajus hiljem kere lõikamistööde tagajärjel põhja. Jahtklubi juhataja ja sadama kapten Meelis Saarlaid ütles, et vrakk on aastaid kai ääres ruumi võtnud ja on lisaks oma teravate äärte tõttu ka ohtlik. Saarlaiu sõnul tuli ülestõstmiseks initsiatiiv HVL Grupi poolt. Sadama huvi on vaid see, et vrakk sealt koristatud saaks.

Vrakk tuleb välja tõsta kolmes osas, nii nagu ta merepõhjas lebab. Lehe trükkimineku ajaks ei olnud teada, kas ettevõtmine õnnestus või mitte.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 131 korda, sh täna 1)