Muhulane lubab sillatrassil kämpingumajad püsti panna (5)

Muhu ettevõtja kavatseb Kuivastus sillatrassi jaoks reserveeritud ja praegu ehitamiseks suletud alale püstitada kolm kämpingumaja. “Töö käib,” ütles ettevõtja Raul Pregel, kes kavatseb veel sel suvel panna Kuivastus sillatrassi alale püsti kolm ligemale 20 m2 pinnaga kämpingumaja.

Ehkki püsiühenduse trassikoridoride alune maa on maanteeameti korraldusel praegu Muhu valla üldplaneeringus reserveeritud ja arendustegevus on seal keelatud, toetab Pregeli plaane ka Muhu vallavolikogu.

Vallvolikogu ei ole rahul, et sillatrassi asukohavalik on hakanud venima ja sellega seoses on takistatud ka sillatrassi alla jäävate maade arendustegevus.

Muhu vallavanema Raido Liitmäe sõnul ei kavatse vald ajutiste ehitiste rajamist keelata, sest sellisel juhul oleks elutegevus sillatrassidel täiesti pärsitud. Küll aga tahab Muhu vald arendajalt garantiikirja, et ükskõik millised edasised arengud püsiühenduse trassil ei pöörduks pärast nõudeks valla vastu. “Kui inimene sellega arvestab ja on nõus kämpingud sealt vajadusel ära koristama, siis vald takistusi tegema ei hakka,” selgitas Liitmäe.

Praegu Kuivastu sadamahoones toitlustamisega tegelev Raul Pregel ütles, et kämpingute idee tekkis tal seetõttu, et kuna parvlaevad käivad nii tihedalt, siis toitlustamisega praegu just kõige paremini ei lähe.

Maanteeameti ehitusosakonna juhataja kohusetäitja Lauri Beilmann ütles, et amet ütleb oma seisukoha ajutiste ehitiste püstitamise kohta esmaspäeval.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)