Ristiku lasteaia ehitaja jäi haljastamisega jänni

Kuressaare Ristiku lasteaia ehitaja Koger ja Partnerid ei ole seni täitnud garantiikirjas antud lubadust teha lasteaia haljastustööd. Põhjuseks tuuakse lumerohke ja niiske kevad, mis ei lubanud alustada aprillis, nagu plaanitud, kuid samas ei ole firma veel siiani töödega alustanud.

Lisaks on nüüdseks selgunud, et sajuvee ärajuhtimiseks lasteaia õuealalt ei piisa vaid ala reljeefi muutmisest, vaid tuleb ehitada välja hooviala drenaaž ja sajuveekanalisatsioon.

Seetõttu esitas Kuressaare linnavalitsus ettevõtluse arendamise sihtasutusele (EAS) taotluse lasteaia projekti pikendamiseks kuni 1. septembrini 2011. Algselt pidi projekt lõppema septembris 2010.

Kuressaare abilinnapea Kalle Koovi sõnul ei arva ta, et äravoolusüsteemid jäeti projekti panemata pahatahtlikkusest, vaid projekteerija arvas tõesti, et neid pole vaja. Nüüd üritatakse vastavad süsteemid lasteaia kollektiivpuhkuse ajal valmis ehitada.

Koovi sõnul on linn ehitajale kinni maksnud kogu ehituse maksumuse, EAS linnale seni siiski kõike ära maksnud pole. Just vaegtööde tõttu ei ole EAS kinnitanud projekti lõpparuannet ja linnal on saamata 3650 eurot.

Kalle Koovi sõnul tuleb Koger ja Partneritel tööd raha eest, mis nad juba saanud on, kindlasti ära teha. Ta lisas, et EAS-ile on tehtud taotlus, et projekti jääkraha summas 17 646 eurot suunataks drenaaži ja sajuveekanalisatsiooni rajamiseks. Kui selle rajamine läheb kallimaks, on linnavalitsus nõus lisama puudujääva summa.

Abilinnapea Koov märkis ka seda, et kõik ehitaja seni tegemata tööd saavad igal juhul tehtud, kuna linnal on olemas garantiikiri, millel on ka reaalne rahaline kate.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)