Levira: digilevihäireid põhjustab Saaremaal vilets elekter! (11)

Saaremaa inimestes nördimust tekitava kehva digilevi põhjuseks võivad olla klientide vananenud antennid või ka teenusepakkuja AS Levira üldise elektrivarustuse tavapärasest pisut madalam kvaliteet ja töökindlus, Teisipäeval oli taas mõnda aega häiritud Saaremaa digitelevisiooni töö.

Rikke põhjus oli toitekatkestus signaali edastavates mastides. Sellised katkestused ongi üks peamisi saarlaste digipildi kvaliteedi mõjutajaid, ütles maste haldava firma Levira võrguteenuste divisjoni direktor Tiit Tamm Saarte Häälele.

Tamme sõnul on digilevi üks probleem kogu Saaremaa üldise elektrivarustuse tavapärasest pisut madalam kvaliteet ja töökindlus. Selle probleemi leevendamiseks on Levira oma suurematesse saatejaamadesse juba paigaldanud automaatselt käivituvad diiselgeneraatorid, kuid kogu trakti ulatuses, eriti signaali kohaletoimetamiseks kasutatavates mobiilimastides, selliseid reservtoiteseadmeid igal pool ei ole. Sellest tulenevad toitekatkestused häirivad normaal-set digilevi edastamist.

Teiseks probleemiks võib Tamme sõnul olla nn vanemat tüüpi detsimeeterantenni kasutamine, mis oli sageduslikult piiratud juba 41. kanaliga. Kuna osa Saaremaa saatekanaleid on aga väga kõrge sagedusega (eriti Zuum-TV kanalid 67 ja 69), siis võib antenn pildi kvaliteedis olulist rolli mängida.

Tamm tuletab meelde, et lisaks korralikule digiboksile tuleb kasutada ka kvaliteetset, piisava võimendusega, vähemalt 10 m kõrgusel asuvat detsimeeterantenni ja suunata see lähima jaama suunas. Samuti tuleks võimalusel vältida vastuvõtuantenni vanemat tüüpi (musta värvi) kaablit ja kasutada selle asemel võimalikult väikse sumbuvusega (tavaliselt valget värvi) kaablit koos korralike pistikutega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 43 korda, sh täna 1)