Humana pood annetab rõivaid Sõmera hooldekodule (2)

Humana pood annetab rõivaid Sõmera hooldekodule

POOD PEEGELPILDIS: Humana poe juhataja Merike Kaljo selja taga askeldavad riidepuudega tragid poodlejad. Mis neist üle jääb, läheb abivajajatele Sõmeral.
Foto: Egon Ligi

Esmaspäeval Kuressaares avatud kasutatud rõivaste pood Humana annetab kolme nädala möödumisel kogu müümata jäänud kauba Sõmera hooldekodule ja toob kauplusse värske kaubakoguse.

Selveri hulgilaoga ühes majas asuv Humana pood on üks 18-st Eestis. Eriliseks teeb selle keti nende aktiivne heategevus. Nimelt müüvad Humana poed end iga teatud perioodi tagant täiesti tühjaks, mis aga veel lettidele alles on jäänud, antakse abivajajatele ära tasuta. Kuressaare Humana poes hakkab kaup vahetuma iga kahe nädala järel, erandiks on esimene kord, kui kaup on sees kolm nädalat, selgitas poe juhataja Merike Kaljo.

Esimene partii müümata jäänud rõivaid ja jalanõusid läheb Kuressaarest Sõmera hooldekodusse, kus oldi Kaljo sõnul sellisest koostööst väga huvitatud. Samuti on rõivaste vastu huvi tundnud Tohvri hooldekodu Hiiumaal. Rõivaste saaja võtab vastu kogu vahetuse hetkel poodi jäänud kauba, mis ta kõikide esemetega peale hakkab, on juba tema enda otsustada, selgitas Kaljo.

Humana on rahvusvaheline organisatsioon, mis rõivamüügist saadud tuluga viib ellu haridus-, tervishoiu- ja teisi arenguprojekte nii Aafrikas, Aasias kui ka Lõuna-Ameerikas. Eesti Humana toetas eelmisel aastal arenguprojekte kokku 2,8 miljoni krooni ehk ligi 180 000 euroga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 173 korda, sh täna 1)