Tule, laul, ja tõuka uisku…

Tule, laul, ja tõuka uisku…

UISUKOJA KÜLALISED: Kui palju inimesi laupäeval uisukoda külastas, seal laulis ja kaasa elas, kes seda täpselt teab. Tore, et tuldi ja piletirahaga selle laeva ehitamist toetati.
Foto: Aare Laine

Ja see laul tuleb ja tõukab uisuehitamisele hoogu juurde. Laul tuleb üle Suure väina Tallinnast, tuleb koguni kahe koori jagu – Tallinna Rotary klubi segakoor ja Tallinna Sadama koor astuvad lehekuu viimasel laupäeval Muhus üles koguni kolmel korral. Laul tuleb ka Muhust. Linnuse küla Laasu Ivo oma saare mehena paneb uisuehitamise toetuseks õla alla. Meelis Laido ja Laur Teär annavad samuti oma panuse.

Muhu Katariina kirik kontserdipaigana mahutab laupäeva pärastlõunal kõik esinejad ja lauljad kuidagi ära. Koorilaul kõlab kahe koori esituses võimsalt, Ivo Linna esineb oma tuntud headuses. Publikuks on nii muhulased, saarlased, tallinlased, haapsallased, vähemalt üks virtsulane ja rännumehi-naisi mujaltki.

Kontsert jätab kuulajaile sügava mulje. Rotary klubi lauljad on selleks etteasteks eraldi harjutanud Saaremaal Ruhve külas laululaagris. Otse Ruhvest suure bussiga nad Liivale ja edasi Koguvasse sõidavadki.

Koguva uisukotta minnes uudistatakse enne uisusauna, uisukoja ees jäädvustatakse nimed naaglitele ja jälgitakse kaldapealsel seppade tegemisi. Uisuprojekti juht Mihkel Jürisson tunneb uisukojas heameelt lauljate üle, kes pärast kirikukontserti tõusevad uisukojas päris “taevastele kõrgustele”, sättides end laulmiseks seisma lausa laealustele kinnitustaladele.

Külalistele, nii lauljaile kui ka muidumeestele ja -naistele lasevad uisuühingu mehed õlleankrust kosutavat-kihisevat-vahutavat spetsiaalset kesvamärjukest uisuõlut suurde puust kappa nii kui muiste. Kes mekib, see kiidab. Õlu on muhulasest õllemeistril kenasti välja tulnud.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 42 korda, sh täna 1)