“Tomatitaimed” ja “jänesehein” osutusid siiski kanepitaimedeks (4)

Tänaseks on ekspertiis kindlaks teinud, et aprilli alguses Pihtla vallas Suure-Rootsi külas puhkenud garaažipõlengu kustutamise ajal avastatud taimed olid kanep, mitte jänesehein või tomatitaimed, nagu väitsid maja elanikud.

“Võtke kohe see artikkel maha,” helistas 12. aprillil ilmunud artikli “Tulekahju kustutamine viis kanepitaimede leidmisele” peale Saarte Hääle toimetusse maja perenaine ning kinnitas, et midagi sellist ei olnud, tegemist on laimuga ning kuurist viidi minema hoopis tema jäneste jaoks varutud hein.

“Ekspertiis kinnitas, et taimed sisaldavad narkootilist ainet,” kinnitas eile Saarte Häälele prokuratuuri pressiesindaja Annely Erm. Uurimine selgitab nüüd välja, milleks taimi kasvatati ja kas tegeldi ka nende müügiga.

Saarte Hääle andmeil leidsid päästjad ligi sada kanepitaime siis, kui nad üritasid järelkustutamist tehes sisse pääseda põlenud hoone kõrvalhoonesse, mille ukse ette olid tõstetud tünnid. Tuletõrjujaid üritati aga järelkustutustööl takistada ning kuuri ust neile ei avatud. Päästjad läksid pimedasse kuuri siiski sisse ja leidsid sealt taimed. Ehkki pererahvas kinnitas, et tegu on tomatitaimedega, viis politsei taimed ekspertiisi.

Juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust paragrahvi järgi, mis käsitleb unimaguna, kanepi ja kokapõõsa ebaseaduslikku kasvatamist. Kinni peeti 49- ja 26-aastane mees, kes toimetati politseisse. Kahtlustus esitati 49-aastasele mehele. Pärast ülekuulamist lasti mõlemad vabaks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 42 korda, sh täna 1)