Saaremaa ettevõte arendab Tallinna külje all aiapidamist

Saaremaa firma Compakt Kinnisvara kavatseb oma Rae vallas Peetri külas asuva maatüki aiandushuvilistele välja jagada.

Compakt Kinnisvara juhatuse liige Martin Lember ütles, et maatükke hakatakse välja rentima ettevõtte omandis olevast 6 hektari suurusest kinnistust, mis asub Peetri küla keskuses, vaid 6 km kaugusel Tallinna südalinnast.

“Inimeste huvi aiapidamise ja oma toidulauale värskete saaduste panemise vastu on tänases ühiskonnas selgelt tõusuteel ning aialappide järele on tekkinud selge nõudlus,” selgitas Lember, kelle sõnul hakatakse välja rentima aiamaalappe suurusega alates 50 m2-st.

Martin Lemberi hinnangul on aiapidamisest huvitatud inimesi nii 3000 elanikuga Peetri külas kui ka mõned kilomeetrid kaugemal Tallinnas.
Lemberi sõnul paneb Compakt Kinnisvara lähiajal oma kinnistu juurde üles info aiamaade rentimise kohta ja teave pannakse ka Rae valla lehte. Selleks aastaks on istutamisaeg küll möödas, kuid infojagamisega soovib ettevõte saada oma ideele tagasisidet, et olla valmis järgmiseks kevadeks.

Rae vallavanem Veigo Gutmann on hiljuti Eesti Päevalehele öelnud, et kui mõni maaomanik pöördub vallavalitsuse poole sooviga tallinlastele aiamaad rentida, siis pole välistatud ka valla toetus sedalaadi ettevõtmisele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)