Ohessaaret ehivad uus pukktuulik ja teemaja (4)

Ohessaaret ehivad uus pukktuulik ja teemaja

OHESSAARE UUS RANNAMAASTIKU ILMESTAJA: Uue pukktuuliku üle on õnnelikud selle omanikud Mall (vasakul) ja Triin Kivimaa.
Foto: Aare Laine

Vastvalminud Ohessaare tuuliku ja teemaja perenaised Mall ja Triin Kivimaa võõrustasid eile Torgu valla kultuurikomisjoni liikmeid ja vallavanemat, näidates Sõrve poolsaare uut turismiobjekti ja pakkudes külalistele omatehtud hõrgutisi.

Aarne Maripuu poolt merekaldale püstitatud pukktuulik on pilkupüüdev ja on ette nähtud mere- ja rannaromantikat nautivate turistide tarbeks. Tuulikus on magamiskohad ning esimesed broneeringud on juba tehtud.

Tuuliku juures on ka väike teemaja, kus turistid saavad kohvi või teed. Samas on perenaistel pakkuda koduleiba ja muid küpsetisi, karastusjooke ja maiustusi. Müügil on ka kohalike meenemeistrite looming.

MTÜ Ohessaare Pangaküla perenaised Mall ja Triin Kivimaa võtavad turistide teenindamist kui süllejooksnud võimalust. “Inimesed küsisid vett juua või soovisid kohvi. See meile idee andiski. Väike hubane teemajake on nüüdsest turistide jaoks olemas,” märkis Mall Kivimaa.

Siin saavad inimesed maksta ka kaardiga ja kasutada internetti. MTÜ Ohessaare Pangaküla projekti “Küla on elus ja elu on külas” toetas Ohessaare kaluritemaja ehitamiseks Leader-programmilt toetuse saamise osas Saarte koostöökogu. Pikemalt MTÜ Ohessaare Pangaküla ettevõtmistest 10. juuni Saarte Hääles rubriigis “Ettevõtlus maal”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 288 korda, sh täna 1)