Liiva küla Sarapiku Triinu imettegev ettevõtmine

Liiva küla Sarapiku Triinu imettegev ettevõtmine

VALIK ON TEIE: Ettevõtja Triinu Traumanni kunstipäraste toodete sortiment Sarapiku talu stuudios on rikkalik.
Foto: Aare Laine

Homme saavad Muhu põhikoolis kokku selle kooli vilistlased. Kooli 35. sünnipäevale tullakse Tallinnast ja Tartust, Kuressaarest ja välismaaltki. Tullakse ka oma kodukülast. Triinu Traumannil pole kunagiste klassikaaslastega kohtuma minekuks pikk tee käia – kodust koolimajani vaid mõnisada meetrit.

Küllap imestab mõnigi Triinu Traumanni kooliõde või -vend, saades teada, et Tallinna tehnikaülikooli lõpetanud ja pealinnas mitmel ametipostil töötanud muhulanna on oma isakodus tagasi, nokitsedes traditsiooniliste Muhu mustritega, maalides neid kalossidele ja kummikutele, tikkides särkidele, pluusidele, põlledele, pajakinnastele, kampsunitele, pintsakutele ja millele iganes.

Tõsi see on. Vahe on vaid selles, et tehnikaülikooli rõivatootmise erialal lõpetanud spetsialist teeb seda kõike oma stuudios kõrgtehnoloogilisel tasemel – arvuti ja Jaapani päritolu tikkimismasinaga, mille hind võrdub keskmise sõiduauto omaga.

“Kaheksa aastat õpinguid ja tööd pealinnas andis baasteadmised ja -oskused praeguseks tegevuseks, kõigeks selleks, mis seondub rõivastega,” rääkis OÜ Nett Tikand asutanud ettevõtja.

Pärast lapse sündi otsustas muhulanna kodusaarele tagasi tulla. Ja õigesti tegi. Siin asutas ta firma, kus saab vabalt omatahtsi loomingulise tööga tegeleda.

“Oma firma lõin 27. jaanuaril 2009 eesmärgiga anda endale tööd ja väljund ideede realiseerimiseks ning tulevikus kaasata oma töösse ka teisi toredaid inimesi.

Äriplaani järgi, mille alusel tööturuametist tikkimismasina ostmiseks toetust sain, oli ette nähtud palju firmalogode tikkimist ja pooltoodete müüki, kuid aeg ja turg üllatasid ka selles osas. Avastasin end hoopis rahvusmustrites omatoodangut välja mõtlemas ning telefonile vastamas ja kalossi suurusnumbrit kirja panemas,” kirjutab noor ettevõtja oma kodulehel www.muhumuster.ee

Muide “nett” tähendab muhu keeli ilus või tore. “See nimi iseloomustab minu visiooni sellest, mida teha tahan,” selgitas Triinu Traumann.

Loe edasi tänasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 222 korda, sh täna 1)