Salme kool kogus särkide jaoks 705 eurot (8)

Salme kool kogus särkide jaoks 705 eurot

ESINEMISRÕÕM: Kõik esinejad särasid ja panid publiku maruliselt kaasa elama.
Foto: Ivi Saar

Tänavuse Salme põhikooli heategevuskontserdi eesmärk oli raha kogumine põhikooli õpilastele kooli logoga T-särkide muretsemiseks. Ürituse moto oligi “Särgist tunned sõpra!”

Heategevuskontsert kogus kampaaniaks 705 eurot (endises vääringus 11 030 krooni) – seni rekordsumma!

Kuue eelneva aastaga on kokku saadud 34 262 krooni ehk ca 2190 eurot, millest on toetatud huviharidust, toodud kooli rohelust, ostetud õmblusmasinaid, tehtud spordiauhindade vitriinid ja fuajeesse soetatud pehmed istumisalused. Seekord oli jõutud oma laste teatriõhtuga seemneks ette koguda 200 eurot.

Kuna tänavune aasta on koolinoorte laulu- ja tantsupeo aasta, siis hakkasid ettevalmistused kontserdiks juba õppeaasta algusest. Pika ja pingsa töö peale said meie lapsed ju vääriliselt auhinnatud – kõik, kes laulma-tantsima tahtsid, sinna ka said: mudilaskoor ja lastekoor ning 3., 4., 5. klassi segarühma tantsijad. Mudilased laulsid välja ka II kategooria. Aga ega teisedki vähem vaeva näinud ja lauljate-tantsijate seljas liugu lasknud.

Hoogne kava

Kava oli hoogne, särav, vaheldusrikas ja üllatusterohke. Kooride esinemine oli tõeliselt nauditav ja heatasemeline. Kuulajatele sai selgeks, et selle keerulise repertuaari omandamiseks on tõepoolest tehtud tõsist tööd ja vaeva on näinud nii lauljad kui ka lauluõpetaja Karin Pulk.

Kindlasti väärivad äramärkimist lauljate kaunid esinemiskleidid. Oskuslikult ühendatud rahvuslik stiil ja masinatikand ning rõivaste säravad värvid aitavad meil Salme lauljad laulupeorongkäigust üles leida. Siinkohal sügav kummardus kleitide idee autorile, teostajale ja õmblejatest emade juhendajale Tiia Kobinile.

Särasid loomulikult kõik esinejad, eredamad tähed olid 7. ja 9. klassi moesõu (juhendaja Tiia Kobin) ja 2. klassi “Tööräpp”, mis panid publiku maruliselt kaasa elama. Vaheajal esinenud Extra Energy rokkis täiega ja näpuviskajaid bändi ette jätkus… Jõudu jätkamiseks juhendajatele Merle Lepikule ja Oliver Kilterile.

Solistid Hedy Läets, Teele Tilts ja Viktooria Aljandi tuletasid kuulajatele meelde oma edukaid esinemisi kevadistel laulukonkurssidel, 1. klass ja 3. klassi ansambel esitasid samuti õpetaja Karini selgeksõpetatud laule. Luulet lugesid 7. klassi etlejad ja Karl-Thomas Sepp, juhendajaks Tea Merivald.

Rebeca Ilviku esitatud “Eurojutt” (juhendaja Valve Reede) kiskus publikul suu muigele ning tantsu tahtsid lüüa Salme neiud. Salmel tegutseb üks maakonna vähestest neiduderühmadest ja loodame, et tüdrukutel jätkub tahtmist sügisel edasi tantsida. Tantsupeole kandideerimiseks olid nad kahjuks liiga noored – just neiduderühmade osas.

Tänu tublimaile

Heategevuskontserdi ajal on vallavanem tänanud ka kooli tublimaid ja aktiivsemaid õppureid ja õpetajaid. Seekord said valla tänukirja ja kinkekaardi õpetajad Valve Reede ja Anne Oeselg, õpilastest Liis-Marel Aak, Erika Filippov, Melani Koov, Tuule Sadam, Hedy Läets, Reet Rüütel, Teele Tilts, Heddi Pruul, Lauri Põlluäär, Indrek Polding, Janis Leppik ja Kristjan Kruuser.

Pärast vallavanema tänusõnu ja loosimaratoni tulid lavale maakonna ülevaatustel kiidusõnu pälvinud 3.–4. klassi rahvatantsijad. “Pesapuu” tantsuga tuldi suurepäraselt toime, kontserdi lõpunumbriks tulid appi Salme kooli vilistlased, nüüdsed Saaremaa ühisgümnaasiumi Öieti tantsijad oma partneritega, ning väärikas ja võimas “Eesti muld ja eesti süda” tantsiti iga vaataja südamesse…

Okas päkka meie rahvatantsijatele ja nende juhendajale – kontserdi lavastajale Merle Sillaveele suurel tantsupeol! Enne ja pärast kontserti ning vaheajal sai tutvuda õpilastööde näitusega, mille kokkupanemisel olid vaeva näinud käsitöö ja kunstiõpetuse ning tööõpetuse õpetajad Tiia Kobin ja Kaur Filippov.

Hoolekogu poolt tänud kõikidele õpetajatele, juhendajatele, abilistele, tänu kellele õhtu täiuslikult sujus. Koogiküpsetajad üllatasid taas – sellist koogivalikut pole meie kohvikus veel olnud ja kiidusõnu jätkus! Esmakordselt meie kohvikute pidamise ajaloos jätkus pisut kooki isegi kuni kohviku sulgemiseni.

Ennekõike mõtlesime just laulu- ja tantsupeole minejatele, ideed edasi arendades leidsime, et kooli logoga särgid võiksid seljas olla ka kooli esindavatel sportlastel ja taidlejatel. On ju kena küll, kui omad lapsed suurtel üritustel ära tunneb ja neid kaugele näha on. Et hoolekogu idee teoks saaks, pöördusime Sõrve kandi ettevõtjate ja asutuste poole, ja tõeline rõõm on tõdeda, et häid inimesi, kes ürituse toetuseks õla alla panid, oli nii palju.

Suur-suur ja südamlik tänu teile kõigile, kes annetasid särgifondi või toetasid meie heategevuslikku loteriid auhindadena oma firma teenust või toodangut pakkudes.

Kai Prostang
kooli hoolekogu esimees
Ivi Saar
kooli sekretär-raamatukoguhoidja

AITÄH TEILE
Lions Club Sõrve, Salme perearstikeskus, Järve turismitalu, Salme POÜ, Kaunispe sadam, AS Möntu Sadam, MTÜ Lömala Sadam, Arowana OÜ, Sörve külalistemaja, AS Kuressaare Sanatooriumid, OÜ Pilvelambad, OÜ Saare Foods, Salme rahvamaja, FIE Hilda Rahusaar, FIE Elika Sepp, FIE Tiiu Liblik, Kadri Tamm ja Veera Lindau!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 118 korda, sh täna 1)