Lastekodu ootab ikka veel oma tuletõkkeuksi

Kuressaare väikelastekodu on sotsiaalministeeriumilt saanud suulise lubaduse, et neile eraldatakse veel sel aastal raha tuletõkkeuste paigaldamiseks.

“Tänaseks on läbirääkimised erinevate asutuste ja ministeeriumide vahel jõudnud nii kaugele, et sotsiaalministeerium on suusõnaliselt lubanud eraldada koos Kuressaare väikelastekodu II poolaasta eelarvega ka raha uste paigaldamiseks,” ütles Kuressaare väikelastekodu direktor Kaire Kiil Saarte Häälele, lisades, et lastekodu oma eelarves seda raha ei olnud.

Kuigi päästeamet oli tuleohutuse alastele puudustele väikelastekodus viidanud juba mõned aastad tagasi, sai eelmise aasta lõpus ametisse astunud direktor sellest teada alles tänavu veebruaris. “Tuletõkkeuste paigaldamiseks sai tookord kohe hinnapakkumised võetud ja hakatud otsima erinevaid variante nende paigaldamise rahastamiseks,” kinnitas Kiil.

Saarte Hääl kirjutas tänavu veebruaris, et kuigi päästeamet tegi Pargi tänaval asuvale Kuressaare väikelastekodule juba 2008. aastal ettekirjutuse tuletõkkeuste puudumise pärast, ei kiirustanud asutus seda ettekirjutust järgima ja järgmise aasta eelarvest kanti koguni pool miljonit krooni edasi 2010. aastasse.

Uste puudumise probleem tõstatus taas pärast Haapsalus toimunud traagilist põlengut, kus vingus hukkus kümme liikumispuudega last. Pärast õnnetust korraldati ka Kuressaares tuleohutusalane nõupidamine. Veebruaris kinnitasid Saare maavanem Toomas Kasemaa ja lastekodu uus direktor Kaire Kiil, et ei olnud teadlikud päästeameti 2008. aastal tehtud ettekirjutusest, sest vana ettekirjutus on dokumentide hulgast kaduma läinud. Sellest teada saades lubas direktor Kiil kohe, et võtab tuletõkkeuste paigaldamise prioriteediks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)