Lümanda lasteaed katsetab suverühmaga (2)

Juulis avatakse Lümanda Karu-Kati lasteaias uudse katsetusena suvine päevahoiurühm. Suverühma eeldatavad kasutajad on suvitajad, kes vajavad mõneks päevaks/tunniks või kuni kuuks lapsele turvalist paika. Või siis ka kohalikud lapsevanemad.

“See on hoolekogu ettepanek. Hoolekogu liikmed on sellega väga aktiivselt tegelenud,” selgitas lasteaia direktor Anne Tšernovitski. Kuna suverühm on eraalgatuslik ettevõtmine, siis tuleb see loomulikult ka kallim, sest kulud tuleb ju katta. “Hoolekogus otsustasime, et kui tuleb alla kolme lapse, siis ei ole sel päeval ilmselt mõttekas avada,” rääkis Tšernovitski.

Ta kinnitas, et nad on kohapeal kõik pisiasjad läbi arutanud ja ootamatusi eriti tulla ei tohiks. Lõunasöögi osas on kokku lepitud Lümanda söögikoha omaniku Juta Paega, rohkem päeva jooksul ei toitlustata ja vanemad võivad lastele näiteks võileivad kaasa anda. “Me ise arvame, et see on huvitav ettevõtmine. Tegelikult on see ju altpoolt tulnud algatus, aga me oleme kahe käega poolt. Miks me ei peaks lapsevanemaid aitama,” rääkis direktor.

Lümanda volikogu ja lasteaia hoolekogu esimees Mart Maastik ütles, et lapsevanemana oleks ta küll rõõmus, kui vanemate puhkuse ajal oleks võimalik laps mõnel päeval päevahoidu jätta.

Suverühma tööd korraldab Lümanda lasteaia õpetaja Salme Berens. Lapse toomiseks rühma tuleb lasteaiaga ühendust võtta vähemalt üks päev varem. Rühm on tasuline ja tasu sisaldab õpetaja töötasu. Suverühma saab registreerida mobiilinumbril 51 13 370, Salme Berens. Üldteavet saab lasteaia direktorilt Anne Tšernovitskilt mobiilil 55 604 841.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 49 korda, sh täna 1)