Nasva mehed jõudsid kokkuleppele

Aastaid kestnud naabritevaheline tüli kinnistule juurdepääsu pärast on leidnud lahenduse ja Kaarma vallavalitsusele on laekunud tee servituudi seadmise eelleping.

“Ma kinkisin selle maa oma pojale,” ütles eile Saarte Häälele Arvi Tasa, kes on võidelnud selle eest, et Nasva jõe Samsoni harule ehitatud tamm ei uputaks küla.

Sõda kahe kinnistuomaniku vahel algas aastaid tagasi, kui OÜ Lipimätas võõrale kinnistule tee ehitas, et saada juurdepääs oma kinnistule, ning asus ka Nasva jõe Samsoni harule tammi rajama, et oma saarele pääseda. Arvi Tasa üritas seda tegevust takistada ja kaevas tema kinnistul asuva ja ebaseaduslikult rajatud tee läbi.

Ettevõtte poolt jõeharule ehitatud tamm tekitas aga Nasval probleeme veetasemega ja vallavalitsus palus paigaldada suuremad truubid. See omakorda ajas vihaseks mehe, kes tahtis tammil truupe vahetada, et küla ei upuks, kuid ei saanud seda väidetavalt teha. Pikalt kestnud tüli on jõudnud ka kohtusse. Neli aastat kestnud kemplemise tulemusel ei ole üks naaber saanud korralikult oma kinnistut arendada ja teisel puudus pääs lahele.

Nüüd neli aastat hiljem on asi hakanud lõpuks liikuma lahenduste poole. Tasa sõnul ei taha tema enam naabriga tegemist teha ja kinkis seetõttu maa oma pojale, kes jõudis kõrval kinnistut arendava Olev Mihkelsoniga kokkuleppele, ning juba mõne aja pärast peaksid asjad korda saama.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)