Risto Härmat eitab seotust Fidži riigireeturiga (1)

Risto Härmat eitab seotust Fidži riigireeturiga

Foto: COUPFOURANDAHALF.COM

Nasvalt pärit Risto Härmat, kes on Fidžil ootamatult võimuvõitluse keskmesse sattunud, kinnitab sõltumatu info edastamiseks loodud kohaliku blogi andmeil, et mitu asja on omavahel segamini aetud ning tema riigireeturi põgenemisele kaasa aidanud ei ole.

Eilses sissekandes kinnitavad “Coup four and a half” blogi pidajad, et said Härmatilt lühikese kommentaari hetkel, kui mees väljus Suva kohtumajast, kus talle esitati väidetavalt süüdistus. Süüdistuse kohaselt oli Risto Härmat kolonel Tevita Mara põgenemisplaanidega kursis juba eelnevalt, aitas tal plaani täiustada ja viimaks ka põgeneda.

Sõltumatule internetiväljaandele kinnitanud Härmat, et viibis tõepoolest Maraga ühes paadis, kuid seda selleks, et koos kalastada. Neile sattus aga peale Tonga mereväe alus. Härmat kinnitanud ka, et kõnealune paat kuulub tõesti temale. Ühtlasi avaldas saarlane soovi laiale avalikkusele edasi anda, et ta tõepoolest ei ole kogu selle põgenemislooga kuidagi seotud, ja palus, et inimesed teda usuksid.

Portaali andmeil viibivat Härmat endiselt vahi all, kuid lootust on, et ta võib vabaneda täna, kui tal tuleb taas kohtusse ilmuda. Toimuvast ilmselgelt endast väljas Risto Härmat tunnistanud “Coup four and a half’ile”, et viimased nädalad on tema jaoks olnud tõsiselt traumeerivad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 75 korda, sh täna 1)