Saaremaa Poistekoor 25

Saaremaa Poistekoor 25

Foto: Jaanus Ausmees

Väga tore, väga meeleolukas ja väga kvaliteetne sünnipäevakontsert toimus 21. mail Kuressaare gümnaasiumi aulas. Usun, et see pea kahetunniseks kujunenud kontsert ei tundunud kellelegi liig pikana, otse vastupidi – see oli nauditav, eripalgeline ja ülevaatlik. Lusti lisasid oma vahetu laulu- ja liikumisrõõmuga väikesed laulupoisid. Laule oli erinevate aastate repertuaarist ning loomulikult tänavuse laulupeo kavast.

Kontserdi kulminatsioon oli lõpulaul “Isamaa ilu hoieldes”, kus solistidena astusid üles Saaremaa Poistekoori (ja mõlema kooli noortekoori) alustoed Leho, Luigi, Hurmet ja Preedik Heinmaa. Suur kummardus poiste vanematele, kes ühtlasi on ka solistina esinenud väikese Eerik Heinmaa vanavanemad, tublide laulumeeste kasvatamise eest!

Dirigentidena astusid lisaks koori peadirigendile Veikko Lehtole üles tema praegused lähimad abilised Tiina Oks ja ettevalmistuskoori ees Laine Lehto. Samuti oli võimalus praeguse koori ees dirigeerida endistel abidirigentidel, kelleks olid Helen Aasmaa ja Mari Ausmees. Tore, et paljude laulude instrumentaalsele saatmisele aitasid kaasa bändimehed Aivar Virves ja Heiko Liiv. Tänan kogu publiku nimel imelise kontserdi eest!

Mari Ausmees

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 69 korda, sh täna 1)