Golfiväljakul on sel aastal tehtud juba kolm unistuste lööki

Golfiväljakul on sel aastal tehtud juba kolm unistuste lööki

10. RADA: Saaremaa Golfi tegevjuht Torel Neider näitab auku 10. rajal, kuhu on sel aastal avalöögist löödud juba kolm palli.
Foto: Sander Ilvest

Saaremaa golfiväljakul on sel aastal löödud juba kolm hole-in-one-lööki, mis tähendab seda, et pall suudetakse auku saata juba avalöögiga. Esimese saarlasena sai iga golfari unistuste löögiga hakkama Igor Leemet.

“Öeldakse, et seda juhtub üks kord 10 000 löögi kohta,” ütles Saarte Häälele Saaremaa golfiväljaku pealik Torel Neider. Sel aastal on siinmail löödud juba kolm ja eelmisel aastal kaks säärast lööki. Neider, kes vaatamata pikale karjäärile pole ise sellise löögiga veel hakkama saanud, ütleb muiates, et sel aastal on kõik need löögid löödud väljaku 10. rajal ja seda vist seetõttu, et Euronics on sellel rajal hole-in-one’i lööjale välja pannud teleri. Samas ütleb Neider, et eks see löök ole ka õnneasi, kuid nagu teada, õnn soosib tugevamaid. Profiturniiridel pole väga ebatavaline, et keegi palli juba avalöögiga auku saadab.

Kallis löök

Neider loetleb, et esimese hole-in-one-löögi lõi sel aastal aprilli lõpus Igor Leemet, kes on ka esimene saarlane, kes on koduväljakul sellega hakkama saanud. Teised unistuste löögi autorid on soomlastest mängijad Paavo Tikkanen ja Jarko Toivoneni. Nendest viimane sai sellega hakkama eelmisel nädalavahetusel.

“See pidi olema elu kalleim löök,” ütleb Neider ja selgitab, et traditsioon näeb ette, et hole-in-one’i lööja teeb kõikidele väljakul olijatele välja klaasi šampanjat. Kui arvestada, et näiteks ühe soomlase õnnelöögi ajal oli väljakul 150 mängijat, pole see tõesti odav õnnestumine.

Saarlane Igor Leemet ütles telefonitsi Saarte Häälele, et temal läks löögi tegemine maksma suurusjärgus 150 eurot. Väljakul viibis siis 60 liikme ümber ja kostitada tuli ka klubikaaslasi. Leemet märkis, et päris õiget šampanjat teatud põhjustel siiski ei joodud, vaid piirduti vahuveiniga.
Mujal maailmas on Leemeti sõnul olemas lausa hole-in-one-kindlustus, mis on klubiliikmetele tasuta. “Siis on võimalus välja käristada,” selgitas ta, et pärast saab õnnelik lööja raha tagasi.

Kolm aastat aktiivselt golfi harrastanud Leemet lausus, et õnnelöögi statistika tema puhul kehtinud ei ole. 10 000 löögi täis saamiseks peaks ta mängima oma viis aastat. Seda seetõttu, et lühemaid radu, kus selline asi on võimalik, on Saaremaal neli ja keskmiselt käib ta aastas rajad läbi 500 korda.

Torel Neider selgitas, et hole-in-one lüüakse tavaliselt kolme löögiga läbitaval rajal (par 3). 10. rada, kus kõik selleaastased hole-in-one-löögid on tehtud, on 101 meetrit pikk. Ühtlasi on see ka siinne lühim rada.

Neideri sõnul pole mujalt Eestist hole-in-one’i löömisest sel aastal kuulda olnud. “Eesti arvestuses me juhime siis 3 : 0,” muigas ta ja lisas, et kindlasti pole selline löök mängijale ja klubile eesmärk omaette, kuid uhke on ta siiski. Kõik hole-in-one’i lööjad jäädvustatakse ka koos vastava tahvli ja löödud palliga klubide n-ö autahvlil.

Algus on paljulubav

Golfiväljaku hooaja alguse kohta ütleb Neider, et parem kui eelmisel aastal on see kindlasti. Rohkem mängijaid on tänavu Soomest, aga ka juba mängivate kohalike sõbrad-tuttavad on golfiväljakule tee leidnud. Neider märkis ka noortegruppide suurenemist: kui Kuressaare gümnaasiumi õpilastele korraldatud õppepäeval osales 150 last, siis 40 otsustas golfimängu jätkata treeningute vormis.

Kui palju linnavalitsuse jagatud mänguõigusi kasutatud on, seda Neider praegu öelda ei osanud. Sellealased kokkuvõtted tehakse tema sõnul aasta lõpus.

HOLE-IN-ONE
* Esimene fikseeritud hole-in-one löödi 1868. aastal Šotimaal Prestwickis, kui keegi Tom Morris lõi 145 jardi (132 meetrit) kauguselt palli auku ühe löögiga.
* 1971. aastal lõi 25-aastane John Hudson Norwich’is Inglismaal kaks hole-in-one-lööki järjest. Esmalt 195 jardi (178 m) pealt ja siis järgmisel rajal kohe ka 311 jardi (284 m) kauguselt.
* Kõige kaugemalt on hole-in-one’i löönud ameeriklane Lou Kretlowholed, kes lõi Oklahomas palli ühe löögiga auku 472 jardi (431 m) pealt.
* Huvitava saavutusega sai hakkama keegi proua Argea Tisses, kes lõi hole-in-one’i ühel Itaalia võistlusel. Viis aastat hiljem tegi ta seda uuesti samal kuupäeval, samal kellaajal, samas võistlusvoorus, samal võistlusel ja samal rajal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 122 korda, sh täna 1)