Sõit-sõit Saaremaale – taludesse, tuulikumäele

Sõit-sõit Saaremaale – taludesse, tuulikumäele

ANGLA TUULIKUMÄEL: Airi Tarvis (vasakul) Jurna turismitalust, Saarte turismiarenduskeskuse tegevjuht Merit-Rin Arro, Helle Keskküla Abruka infopunktist ja Aadu Haandi Värava turismitalust pärandkultuurikeskuses infot saamas.

Päike saadab oma sätendavaid kiiri taevalaotusest Kuressaare vanalinna majade punastele kivikatustele, juba rohetavatele iidsetele pargipuudele ja naeratavate saarlaste nägudele. Pargi lähedale Kitzbergi tänava bussiparklasse oodatakse 10. mai hommikul maakonna turismiasjalisi, et siirduda hooaja hakatuseks planeeritud õppereisile.

Ja sealt nad tulevadki. Jalgsi ja autodega, nõks enne väljasõiduaega, nagu kombeks. “Väljasõit kell 9.30” on kutsel rasvaselt kirjas. Kell ongi saanud pool kümme. Reisi üks korraldajaist, SA Saaremaa Turism juhatuse esimees Angela Nairis märkab, et paar inimest on puudu.

“Nad on teel,” rahustab Angela seltskonda, vaid väike viivitus. Teadagi, kõik algab omal ajal või natuke hiljem. Taevataat on reisilistele hea ilma andnud. Vahest tasub aga siingi vanarahva tarkust meeles pidada: “Ilma kiida õhtul, naist hommikul…”

50 turismiasjalisele tõotab tulla tegus päev. “Tere tulemast!” korraldajailt ja bussijuht Tõnu Vaheri kõrval võtab mikrofoni taga koha sisse maakonna staažikamaid giide Ülo Roos. Juba ta seletab, mis maja vasakul, milline paremal. Annab kõigile teada, et Kuressaare on üks ütlemata kena linn.

Arvab sedagi, et üha kenamaks linn läheb. Olgu vahemärkusena öeldud, et Ülo Roos on ka ise kuressaarlasena oma kodulinna kaunimaks muutmisele kaasa aidanud. Tema Tuule tänaval rajatud mereäärne park on pilkupüüdev.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 67 korda, sh täna 1)