Kuressaare ametikooli disainiõpilaste töid saab vaadata näitusel

Homme kell 17 avatakse Kuressaare kultuurikeskuses ametikooli disaini õppesuuna õpilaste näitus, kus saab vaadata lõppeva õppeaasta jooksul valminud taieseid.

Disaini õppesuuna juhtõpetaja Maila Juns-Veldre sõnul soovib ametikool läbi taolise väljapaneku tutvustada koolis õpitavaid kunstilisi erialasid. “See on parim paik, kus koolis õpitavat näidata ja pealegi annavad õpilastööd aimu meie õppeprotsessidest ja ka õpilaste arengust,” märkis ta.

“On ju tore tõdeda, et taolise avalikkuse ees välja astumisega muutume üheks osakeseks kohalikust kunstielust ja suudame ehk nooruslikku värskust pakkuda.”

Näitusel on väljas keraamika, joonistused, maalid, fotod, tekstiili-, naha- ja kirjakunsti tööd. Muuhulgas saab vaadata tänavu esmakordselt läbi viidud keraamika taaskasutuse kursusel valminud alternatiivkunsti seaded, mis paistavad silma leidlikkuse ja noorusliku lustiga.

Õpilastööde juhendajateks on lisaks Veldrele Kaisa Laas, Sander Raudsepp, Anna Sui, Leelo Leesi, Vilma Mägi, Kaido Kalf, Liis Elmi, Kaie Kesküla, Thea Põldniit, Keito Õispuu ja Anne Kolk. Näitus on traditsiooniline ja toimub 18. korda.

Ametikooli disainieriala näitus jääb avatuks 16. juunini ja peaks ole heaks teejuhiks neile noortele, kes tunnevad huvi kunsti vastu ja soovivad oma elu edaspidi siduda kunstiõpingutega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)