Kuidas raha ja naised ühe tippametniku karjääri rikkusid

Kuidas raha ja naised ühe tippametniku karjääri rikkusid

MÕTTEIS: Nüüd juba endisel IMF-i juhil Dominique Strauss-Kahnil on piisavalt aega, et sooritatud pattude üle järele mõelda.

Maailma ühe tähtsama finantsinstitutsiooni Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) nüüd juba eksjuhi Dominique Strauss-Kahni pea kohal tihenevad pilved. Nimelt on Ameerika prokuratuur esitanud talle räige süüdistuse – nädal tagasi olevat 62-aastane Strauss-Kahn üritanud New Yorgis vägistada 32-aastast hotelliteenijat. Naine väidab, et IMF-i juht tegi katse sundida teda oraal-seksile. Seoses puhkenud skandaaliga on maailma ajakirjandusväljaanded Strauss-Kahni isiku sel nädalal terava tähelepanu alla võtnud ja toonud avalikkuse ette tema iseloomu nõrgad küljed – väidetavalt erakordse luksusejanu ja suure huvi naiste vastu.

Pildistatud luksusliku Porsche kõrval, alati ülikallid ülikonnad ja nüüd siis veel ka arreteerimine süüdistatuna “seksuaalses rünnakus”. Kõigest ühe nädala jooksul on Dominique Strauss-Kahni pea kohale kerkinud tumedad pilved. Aga alles hiljaaegu räägiti, et sellesama mehe üks suuremaid eesmärke ja soovunelmaid olevat kandideerimine Prantsusmaa presidendiks 2012. aasta valimistel!

Presidendikandidaat

Dominique Strauss-Kahn kui Prantsuse sotsialistide presidendikandidaat? Ehkki see küsimus ei olnud veel saanud ametlikku lahendust, uskusid Prantsusmaal vaid vähesed, et IMF-i praegune juht võiks valimistel osalemisest loobuda. Strauss-Kahni lähikonnas isegi ei varjatud, et ettevalmistustöö tema kandidatuuri esitamiseks käib. Prantsuse ajalehed kirjutasid, et kogu protsessi kureerib tema lähemate kaastööliste “kvartett”: Ramzi Kirhoun, Gilles Finchelstein, Stéphane Fouks ja Anna Hommel.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)