Saarte mängude märgid said valmis (2)

Saarte mängude märgid said valmis

 

Juunikuus Wighti saarel algavate Saarte mängude tarbeks varuvad osalejad, nagu juba tavaks on kujunenud, ka meenemärke, mida siis teiste saarte võistlejatega kas vahetatakse või kingitakse. Saaremaa koondise sümboolikast saidki esimesena valmis märgid, millel seekord kujutatud Saaremaa bränd.

“Kahjuks me rahalist toetust küll ei saanud sellele (brändi promomisele – toim), kuid otsustasime logo ikkagi märgile panna,” ütles Saaremaa Saarte mängude assotsiatsiooni (SSMA) juhatuse esimees Madis Kallas Saarte Häälele. Lisaks Saaremaa brändi logole on märgil kujutatud ka Saarte mängude tunnusgraafika.

Kuressaares Sporrongis valminud märke tehti Kallase sõnul 2500, mis teeb iga koondiseliikme kohta ca 20 märki. Ühe märgi hinnaks kujunes 46 eurosenti. Märgid on Saarte mängudel hinnas. Paljud osalejad püüavad kokku saada kõikide osalevate saarte märgid ning neid kantakse uhkusega kas siis näiteks kaelapaelale või mütsile kinnitatuna.

Sarnaselt teistega koguvad märke ka mõned Saaremaa koondise liikmed. Kunagisel SSMA juhil ja ka kergejõustiklaste esindajana mängudel käinud Raivo Kallasel on kolmede mängude peale kogunenud ligikaudu 100 märki. Guernsey’, Rhodose ja Ahvenamaa mängudelt on tal olemas peaaegu täiskomplekt. Raivo Kallase sõnul on huvitav juba seda vaadata, millise märgiga teised saared end tutvustavad, milline on disain.

Kallas lisas, et märkide kogumine on ka omamoodi hasart. Eriti keeruline on saada märke sellistelt meeskondadelt, kus on vähe liikmeid. Nii jäi Kallasel näiteks Ahvenamaal leidmata väikese esindusega väljas olnud Falklandi saarte koondise märk. Lisaks märkidele on Raivo Kallas oma sõnul püüdnud koguda ka igasugu muud mängude atribuutikat ning tänaseks on tal koos arvestatav kogu.

Peale märkide saab iga Saaremaa koondise liige endale ka kaks särki, mis peaksid valmima lähipäevil. Samuti on olemas vimplid ja praktilise väärtusega väike kott.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 47 korda, sh täna 1)