Riidevaras Kalle küsis kohtus 40% allahindlust (2)

Saaremaa kaubamajas meeste talveriideid varastanud Kalle soovis eile kohtus üle 1000-eurose kahjutasu vähendamist 40%, kuna varguse hetkel olid riiete hinnad kampaaniakorras just nii palju madalamad.

Saaremaa tarbijate ühistu esindaja jäi siiski oma nõudmise juurde. Eile kohtu ees seisnud 38-aastast Kallet süüdistati kokku üheksas varguses ja kallaletungis turvatöötajale, kes talt viinapudeli ära võttis. Kõik kuriteod pani ta toime katseajal.

Kaubamaja müüja tabas varem kaheksal korral kriminaalkorras karistatud Kalle 23. jaanuaril kella 14 ajal. Ta oli mõni aeg varem sisenenud proovikabiini, pannud seal talveriided selga ja eemaldanud turvaelemendid ning üritas seejärel kaubamajast lahkuda. Kalle anti üle politseile, kes toimetas ta kainenema. Kui kaubamaja turvalindid üle vaadati, selgus, et Kalle oli riideid varastanud veel seitsmel korral.

Lisaks varastas ta 31. jaanuaril Rimist viina ja üritas 19. veebruaril sedasama teha ka Maximas. Seal takistas varast turvatöötaja, kes toimetas ta turvaruumi. Turvaruumis muutus Kalle aga agressiivseks, tagus jalaga ruumi ust ja ründas turvameest. Agressiivne mees anti üle politseile ja viibib tänaseni vahi all.

Prokurör nõudis Kallele koos varasema karistuse täitmisele pööramisega karistuseks aasta ja kümme kuud vangistust. Mehel tuleb hüvitada ka 1093 ja 6,39 euro suurune tsiviilhagi.

Kohtualuse kaitsja palus kohtul kaaluda võimalust mõista Kalle hoopis üldkasulikule tööle. Kaitsja sõnul mõjub töö hästi ning on teinud korraliku inimese nii alkohoolikust kui ka vangist. Kaitsja palus vähendada ka tsiviilhagi.

Kalle kahetses oma tegusid ja selgitas, et sattus kuritegelikule teele, kuna talle jäeti töö eest tasu maksmata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)