Noortesprindi karikasari jätkus Saaremaal saarlaste võidupeoga

Noortesprindi karikasari jätkus Saaremaal saarlaste võidupeoga

SAARLASED JA NOOR SOOMLANE: Sport 1600 esikolmik. Vasakult Kenneth Sepp, Karl Jalakas ja Kalle Rovanperä.
Foto: Hillar Lipp

Saaremaa ralliga tuntust kogunud Oriküla paarisrada võõrustas nädalavahetusel Texaco noortesprindi karikasarja. Noorsportlastest sai tulemuse kirja 17 sõitjat, neile lisaks olid stardis veel kaheveoliste rahvasprindi klass ja kaheveoliste sportklass, misläbi oli osalejaid 30. Sel korral oli mandrimeestel saarlastele vastu saada keeruline, noorteklassides oli enamus esikolmiku kohti saarlaste päralt.

Kuni 16-aastaste klassis osales kaheksa sõitjat. Kõigi kolme vooru kiireim oli Rasmus Uustulnd, kellele kuulus ka etapivõit. Kolmandas voorus sõitis ta välja ka päeva paremuselt teise aja kõikide klasside peale, mida jagas Sport 2000 klassis sõitnud Ken Torniga.

Teine saarlane Sander Sepp teenis Orikülast teise koha punktid ja kolmas oli Kasper Koosa. Sportautode klassis Sport 1600, kus osalevad kuni 16-aastased sõitjad, oli põnevus õhus kuni viimase hetkeni. Maavõistlus käis saarlaste ja soomlaste vahel. Esimeses voorus oli napi 0,1-sekundilise eduga kiireim Harri Rovanperä 10-aastane poeg Kalle. Teine oli Kenneth Sepp ja kolmas Karl Jalakas, kes kaotas Sepale samuti 0,1 sekundiga.

Teises voorus sõitsid Sepp ja Jalakas välja võrdse aja. Rovanperä kaotas neile 1,5 sekundiga. Kõik jäi kolmandasse vooru, kus Jalakas sõitis välja kogu päeva parima aja, Sepp kaotas talle 0,9 ja Rovanperä 2,4 sekundiga. Nii olid kohad ära jagatud: Jalakas, Sepp, Rovanperä.

Sport 2000 klassis jagasid Saaremaa sõitjad kolm poodiumikohta omavahel. Kiireim oli Ken Torn, teine Kermo Laus ja kolmas Raigo Reimal. 2WD Sport-klassis oli kiireim Taavi Piipuu, 2WD-klassis Karel Tölp.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)