Linnastaadioni kõrvale tekib elamumaa (1)

Linnastaadioni kõrvale tekib elamumaa

LAGUNEB: Kuressaare staadion ootab renoveerimist.
Foto: Sander Ilvest

Keskkonnaminister Keit Pentus andis loa muuta Kuressaare linnastaadioni piirkonnas maa sihtotstarvet, kuna seoses staadioni renoveerimisega muutub ka ümberkaudse maa-ala otstarve.

Luba uute katastriüksuste moodustamiseks saadi senise Kalda 1 tükeldamise teel. Staadioni tn 9 puhul andis keskkonnaminister loa muuta maa sihtotstarvet järgmiselt: 50% ärimaaks ja 50% elamumaaks.

Linnastaadionist läände (Titeranna poole, Lootsi poolsaarel – toim) jääva Staadioni 9 katastriüksuse moodustamise ja maa sihtotstarbe muutmise eesmärk on Kuressaare linnavalitsuse sõnul laiendada Väike-Roomassaare poolsaare kasutusvõimalusi ja vähendada tuule mõju staadionil.

Linnavalitsus põhjendas ministrile, et säärast otsust on vaja ka seetõttu, et hooajavälisel ajal kipub staadionilähedane ala jääma inimtühjaks. “Elamu- ja ärifunktsiooni teatava sissetoomisega piirkonda soovib linn suunata piirkonna arengut selliselt, et mereäärse linnaosa hüvedest saaksid kasu suuremad inimhulgad ja et ka hooajavälisel ajal oleks alal kasutajaid,” seisab linnapea Mati Mäetalu allkirjastatud palves.

Linnaarhitekt Hannes Koppel ütles Saarte Häälele, et elamukrunte linn müüma ei hakka. “Küll aga ei ole detailplaneeringu algatamisest saati välistatud võimaliku elufunktsiooni toomine poolsaarele. Kuidas ja millal seda tuua, seda näitab aeg,” lausus Koppel, viidates, et see ala on ainus, kus oleks võimalik tuua mõningast elu puhkeala lähedale.

“Korraliku teedevõrgu rajamisel mere ja puhkeala naabruses asuval elamualal oleks kahtlemata teatav kvaliteet, mida Marientali põllul ei kohta,” tõi Koppel paralleeli linna teises otsas elavate inimeste elutingimustega.

“Näemegi detailplaneeringuga ette elamuehitusvõimaluse arhitektuurivõistluse kohustusega ja ehitusmahu realiseerimist hoonestusõiguse kaudu, võimalusega kõik loodav hiljem välja osta.” Teise põhjusena, miks on vaja äri- ja elamumaa tekitada, toob linnapea oma kirjas keskkonnaministrile välja vajaduse vähendada hoonestuse abil tuule mõju staadionile.

“Tuulte mõjude vähendamine staadionil on eesmärk, mida aitab saavutada madaltiheda hoonestuse planeerimine linnastaadioni lääne- ja edelakülge. Spordivõistlustel on tulemuste vastavaks tunnistamine otseselt seotud tuuletingimustega,” selgitatakse ministrile.

“Väikesemahulise madaltiheda hoonestuse planeerimine oleks tuulemõjude vähendamiseks optimaalseim lahendus. Ärifunktsiooni näol on silmas peetud eelkõige puhkealaga seotud tegevusi – kohvikupindu, klubiruume, surfi ja rannaga seotud tegevustele mõeldud ruume.”

Staadioni 9 katastriüksusele tuleb nüüd teha detailplaneering ja alles seejärel saab ala hoonestama hakata. “Maad soovime kasutusele anda läbi hoonestusõiguse võõrandamise. Kui hoonestusõiguse omanik on soovitud hooned ehitanud, ainult siis saab hoonestusõiguse omanik soovi korral ka maa linnalt omandada,” selgitab Mäetalu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)