Saare hotellid uue tärnisüsteemiga liituma ei kiirusta (1)

Saare hotellid uue tärnisüsteemiga liituma ei kiirusta

PÄDASTE ON RAHUL: Eesti ainsas väljaspool pealinna asuvas viietärnihotellis peetakse uut tärnisüsteemi tarbija jaoks igati positiivseks uudiseks.
Foto: Raul Vinni

Läinud nädalal hakkas Eestis hotellidele ja motellidele kehtima uus üleeuroopaline tärnisüsteem, mille järgi on klassifitseeritud juba enam kui 18 000 hotelli seitsmes riigis.

Eestis haldab hotellide ja motellide tärnisüsteemi Eesti hotellide ja restoranide liit, mille juhatuse esimehe Feliks Mägusa sõnul muudab Euroopa hotellide ühtne tärnisüsteem Eesti majutusasutused turistidele paremini võrreldavaks. Mägusa sõnul on üle-euroopaline tärnisüsteem üles ehitatud selliselt, et motiveerida hotelle ja motelle senisest rohkem panustama klienditeeninduse kvaliteedile.

“Eesti liitumine üleeuroopaliselt ühtse tärnisüsteemiga suurendab Eesti atraktiivsust turistide silmis ning ühtlustab majutusteenuste kvaliteeti, samuti tähendab Eesti kuulumine ühtsesse tärnisüsteemi välis-kliendi jaoks võimalust paremini orienteeruda hotellide valikul ja pakkuda turistidele seeläbi ootuspärast kvaliteeti,” lisas Feliks Mägus.

Tarbijale hea uudis

Saare maakonna hotellid süsteemiga siiski kohe liituma ei kiirusta. Pädaste mõisa kui ainsa väljaspool Tallinna asuva viietärnihotelli tegevjuht Martin Breuer tunnistas Saarte Häälele, et tal on tärnisüsteemi uuendamise üle ainult hea meel. “Näen selles positiivset arengut, sest uuendused võimaldavad üle Euroopa paremat võrdlussüsteemi kui senine,” sõnas Breuer.

Pädaste tegevjuht usub oma sõnul, et uue süsteemi tulemusena saab Eestis olema ka mitmeid uusi tärnisüsteemiga liituvaid hotelle, mis on tarbija seisukohalt väga hea uudis. “Pädaste mõisa jaoks ei muuda uus tärnisüsteem aga midagi, oleme endiselt Eesti ainus väljaspool pealinna asuv viietärnihotell,” möönis Martin Breuer.

Ka Grand Rose Spa hotelli juhataja Renate Kilteri sõnul on uus tärnisüsteem igati tervitatav, selge ja arusaadav nii hotellipidajale kui ka kliendile. “Suur osa Euroopa turistidest teeb ka oma hotellivaliku tärnide järgi, võttes seda kui usalduse märki, mis hotellile on omistatud. Seega annab see kliendile loomulikult suurema kindluse ööbimiskoha valikul, eriti kui kogu Euroopas on ühtne süsteem,” leidis Kilter. Grand Rose Spa tema sõnul süsteemiga siiski esialgu veel liituma ei kiirusta, kuid samas ei ole see ka välistatud.

Tihedam kontroll

Hotellide ja restoranide liidu tegevjuhi Sigre Lutsu sõnul on uue ja senikehtinud hotellide tärnisüsteemi tärninõuete vahel mitmeid märkimisväärseid erinevusi. “Hotelstars tärnisüsteem arvestab senisest oluliselt enam majutusasutuse spetsiifikat – hotelli eripära, interjööri ja atmosfääri, samuti pööratakse varasemast rohkem tähelepanu klienditeeninduse kvaliteedile,” sõnas Sigre Luts.

Ta lisas täpsustuseks, et tärnisüsteemiga liitunud majutusasutuste kontrollimine hakkab toimuma senisest kolm korda sagedamini. Uue süsteemiga liitunud hotelle kontrollitakse pisteliselt vähemalt kord aastas, varem tehti seda kord kolme aasta tagant. See muudatus tõstab ja ühtlustab hotellide kvaliteeditaset, kuna majutusettevõtetel on veelgi enam põhjust igapäevaselt jälgida tärninõuete täitmist. Senikehtiv süsteem oli Lutsu sõnul üles ehitatud miinimumnõuete baasil, mis pidid olema täidetud 100%.

“Uus tärnisüsteem on paindlikum, võttes kehtestatud miinimumnõuete kõrval arvesse ka teisi olulisi kriteeriume, sealjuures vastab igale tärnile teatud minimaalne punktide hulk,” selgitas Sigre Luts. Sel moel hoiab uus tärnisüsteem tasakaalus majutusasutuste sisustus-ehitus-tehnilise poole ning toob samal ajal juurde teeninduskvaliteedist sõltuvad lisaväärtused, mis on kliendi jaoks emotsionaalselt ja selgelt tunnetatavad.

Puhkemajadele jagab tärne MTÜ Eesti Maaturism
Majandus- ja kommunikatsiooniministri Juhan Partsi allkirjastatud käskkirja alusel korraldab järgmisel viiel aastal kodumajutusettevõtetele, puhkeküladele, -laagritele ning puhkemajadele järkude andmist MTÜ Eesti Maaturism.

Majutusettevõttele antakse järk kolmeks aastaks ja selle taotlemine on vabatahtlik. Järgu omistamisel pööratakse lisaks ruumide suurusele ja sisustusele tähelepanu ka ümbritsevale keskkonnale, viidastikule ja parkimisaladele, infomaterjalide olemasolule, lisavõimaluste kättesaadavusele (lisatekk, lisapadi jms), teenindusvalmidusele, hommikusöögivõimalusele.

Praegu on Eestis 19 kahe ja 22 kolme tärniga kodumajutust, puhkeküla ja -laagrit ning puhkemaja. Saare maakonnas on tärnistatud Villa Linda, Välja turismitalu, Aadu turismitalu, Eigi talu puhkemaja, Jurna turismitalu, Toomalõuka turismitalu, Laugu turismitalu, Kipi-Koovi, Käspri kodumajutus, Ruusi talu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)