Vargaid ähvardab vanglasse sattumine (4)

Prokurör küsis eile reaalset vangistust kahele noormehele, kes seisid kohtu ees varguste ja ärandamiste eest, mis olid toime pandud ajal, mil nad olid eelmisest karistusest tingimisi vabastatud.

“Tunnistan end süüdi ja kahetsen tehtut,” ütles eile kohtusaalis 19-aastane Talis, kes toodi kohtu ette kahe politseiniku saatel, kuna viibib alates aprillist vahi all. Teine kohtualune oli 21-aastane Sander.

Süüdistuse järgi võttis Talis mullu 18. oktoobril Kuressaares Kohtu tänavale pargitud võõra sõiduauto Mitsubi-shi. Tooma poe juures kutsus ta kaasa tuttava purjus noormehe ja läks Pika tänava autoparandusse rehve varastama. Sander kõndis töökoja juhiga juttu ajama, kuid kinnitas eeluurimisel, et ei teadnud vargusest midagi.

Kaks rehvi õnnestus Talisel ära virutada, kui ta aga järgmisi võttis, märkas teda töökoja omanik. Talis viskas rehvid maha ja põgenes. Põgenemise käigus põhjustas Talis Tolli tänaval liiklusõnnetuse, kuid põgenes ja jättis avariilise auto ametikooli parklasse maha.

Lisaks varastasid Talis ja Sander novembris ühest Kuressaare korterist kaks seinavaipa koos kollektsioneeritud märkidega, mille müüsid 500 krooni eest antiigipoele. Tänavu 8. aprillil tabasid politseinikud purjus Talise Kuressaares registreerimata sõidukit juhtimas. Alates sellest ajast viibib Talis vahi all.

Prokurör Svetlana Maripuu palus eile kohtul mõista Talisele kokku üks aasta ja neli kuud vangistust. Lisaks palus prokurör täitmisele pöörata mehele eelmiste kuritegude eest mõistetud neljakuulise vangistuse. Sandrile küsis prokurör karistuseks ühe aasta ja kuus kuud vangistust. Millise otsuse kohus teeb, selgub esmaspäeval.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)