Terviseameti profiil kiidab Kuressaare supelranda (1)

Terviseamet sai valmis Kuressaare supelranna suplusvee profiili, mille koostamisel osalesid nii terviseameti spetsialistid, Kuressaare linnaarst Juri Zabellevitš, linnavalitsuse arendusosakonna juhataja Virge Pihel kui ka Tartu ülikooli mereinstituudi laborant Annely Heinala.

30-leheküljeline dokument annab teada, et aastail 2004–2010 on vee kvaliteet supelrannas olnud väga hea ja lühiajalise reostuse esinemise tõenäosus väga väike. Lühiajalist reostust võib esineda väga ilusate ilmade korral, kui suplejate arv oluliselt kasvab – siis võib fekaalsete bakterite sisaldus vees suureneda.

Samuti võib pikaajalise vihmaperioodi korral voolata suplusvette palju pinnasevett, mis toob kaasa mikroorganisme, ning äikesetormid ja tugev tuul võivad keerutada üles põhjasetteid, mis suurendavad vee hägusust.
Dokumendis märgitakse, et lühiajalistest reostustest antakse inimestele kohe teada punase lipu heiskamisega ning sellest teavitatakse nii avalikkust kui ka asjaomaseid ametkondi.

Aastail 2004–2010 ei ole Kuressaare supelrannas olnud ka muid reostusi, samuti on rannavesi olnud sinivetikavaba. “2010. aasta juulis oli üks tõsisemaid kahtlusi sinivetikate olemasolu suhtes,” tuuakse välja. Siis võeti ranna keskosast proov, milles potent-siaalseid toksilisi vetikaid märkimisväärses koguses ei tuvastatud.

Eelmisel aastal valminud rannahoones on aga olemas duššide kasutamise võimalus, nii et suplejad saavad end mereveest puhtaks pesta. Lisaks supelranna ajaloole ja hetkeseisule tuuakse Kuressaare arengukavast lähtuvalt ära ka ranna edasisi arenguid. Nii näiteks on plaanis rajada abajasse rannaspordikeskus koos väliujulaga, paigaldada hüppetorn ja atraktsioonid ning laiendada supelranda Väike-Roomassaare poolsaare suunas Punase kivi abajasse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)